Polgári áttörés történt Budapesten a választáson – mondta Kupper András, a fővárosi Fidesz– MKDSZ frakcióvezetője, aki szerint nem lehet beszélni a Demszky Gábor által emlegetett liberális áttörésről. Mint fogalmazott: ha összehasonlítják a 2002-es önkormányzati választásokat a mostanival, akkor megállapítható, az SZDSZ-re fele annyi voks érkezett, mint legutóbb. Megköszönte a budapestieknek, hogy sokan szavaztak, s a legtöbben a Fideszre. Budapesten a Fidesz az MDF nélkül számszerűleg is növelte szavazóit, nemcsak arányaiban – tette hozzá.
A kormánypártok megőrizték többségüket Budapesten, noha a Fidesz kicsit jobban szerepelt néhány olyan kerületben is, ahol eddig MSZP-s fölény volt érezhető – reagált Gy. Németh Erzsébet, az MSZP fővárosi frakcióvezetője.
Elégedett az SZDSZ választási eredményével Bőhm András, a párt fővárosi frakcióvezetője. Közölte: az általuk elért arány nagyjából azonos azzal, amit a párt elvárt magától. Bőhm szerint a két évvel ezelőtti országgyűlési választásokhoz képest százalékosan sokat erősödött az SZDSZ. A frakcióvezető ezt annak tudja be, hogy a kampány során nem a negatív elemekre helyezték a hangsúlyt. A jobboldal és a baloldal által összességében elért eredményeket Bőhm úgy kommentálta: az MSZP-nek el kell gondolkodnia azon, hogy miért szerepelt ilyen rosszul a nagyvárosokban és Budapesten.
Nagyjából elégedett pártja budapesti teljesítményével Szőke László, az MDF fővárosi frakcióvezetője. Mint mondta, az előrejelzések Budapesten az elért 5,5 százaléknál magasabb eredményt jósoltak. Felhívta ugyanakkor a figyelmet arra, hogy összességében a jobboldal nem győzte le a baloldalt, így szerinte a Fidesznek és az MDF-nek a fővárosban szorosabb együttműködésre van szüksége.
Zsinka László, a MIÉP frakcióvezetője kifejtette: Magyarországon nem érvényesült az az európai tendencia, amely az EU-szkeptikus pártok megerősödését eredményezte. Ennek egyik oka a médiában való elhallgatás – közölte.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő