Utcazene Jusztékkal

Juszt László felesége a fő szervezője annak az utcazenei fesztiválnak, amelyre a Miniszterelnöki Hivatal 135 millió forint közpénzt fordít – értesült a Magyar Nemzet. Kővári Katalin és fia, Juszt Balázs érdekeltségébe tartozik az a cég, amely tagja a MeH pályázatát elnyerő egyesületnek. A Muzsikáló nyárelő című rendezvénysorozat az európai parlamenti választás előtt kezdődött.

2004. 06. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pályázati úton választották ki a koncertsorozat megrendezésére az egyetlen jelentkezőt: a nemrég, 2004 elején alakult Magyar Rendezvényirodák Szövetsége Egyesületét, amelyben érdekelt az ORI Objektív Rendezvény Iroda Bt. is. Ez utóbbi társaságnak beltagja Kővári Katalin, kültagja pedig Juszt Balázs, a televíziós műsorvezető fia.
Mint arról beszámoltunk, neves zenekarok köztéri muzsikálásával próbálta az EP-választás előtt javítani a budapestiek kedélyét a Miniszterelnöki Hivatal 135 millió forintért. A kiválasztott egyesület jóvoltából június 4-től a hónap végéig a város különböző közterein olyan együttesekkel találkozhatunk, mint például a Bergendy zenekar, a 100 Folk Celsius vagy Solymos Tóni.
*
Az utcai koncertek közben a járókelőknek uniós kiadványokat osztogatnak. A Miniszterelnöki Hivatal tájékoztatása szerint a rendezvénnyel az volt a céljuk, hogy színvonalas könnyűzenei rendezvényeket szervezzenek, amelyek a szórakoztatáson túl erősítik az emberekben az európai érzést és az uniós polgárságot.
Megkeresésünkre Vajday Attila, a kancellária munkatársa azt közölte: nem tud felvilágosítást adni arról, mennyit fizetnek a zenekaroknak, ez ugyanis a rendezvényszervező feladata. Kérdésünkre a MeH és az egyesület kapcsolattartójának Kővári Katalint nevezte meg. Mint fogalmazott: nem a Miniszterelnöki Hivatal, hanem a Magyar Rendezvényirodák Szövetsége Egyesület (MRSZE) dönti el, melyik zenekarnak menynyi pénzt fizet a fellépések után a Muzsikáló nyárelő című rendezvény keretében. Kifejtette: az MRSZE a július 8-ig tartó utcazenei fesztivál után jut hozzá a pályázaton elnyert 135 millió forinthoz, utólagosan számoltatják el az egyesületet. Azt nem tudta megmondani, kinek az ötlete volt, hogy közterületi muzsikára 135 millió közpénzt fordítson a MeH. Vajday Attila közölte: egy pályázó, a nyertes cég indult csak a minisztérium pályázatán. Tegnap az Objektív Rendezvény Irodát nem tudtuk elérni. – Téves – ezzel tért ki a nyilatkozat elől Juszt László a Magyar Nemzet hallatán.



A juhtenyésztéshez is értenek. Juszt László fia korábban üzletelt a Medgyessy Péter miniszterelnök bizalmi emberének számító Erős Jánossal is, a fiatal vállalkozó ugyanis a Magyar Fejlesztési Bank jelenlegi vezérigazgatójától vásárolta meg 1997-ben a Fanny-Aka Kft. bankár által jegyzett üzletrészét. A vállalkozásban, amely juh-, kecske-, ló-, szamár-, bivaly- és öszvértenyésztésre szakosodott, résztulajdona volt a neves médiaszemélyiségnek is. Erős egyébként baráti kapcsolatban van az újságíróval, mindketten szenvedélyes vadászok. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.