Röviden

Munkatársainktól
2004. 08. 03. 16:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kuvait betiltja
Moore filmjét
Kuvaitváros. Kuvait betiltotta Michael Moore botrányos filmjét, a 9/11 Fahrenheitet, mert az sértő a szaúdi királyi családra nézve, és kritikát fogalmaz meg Irak amerikai megszállásával kapcsolatban. Egy illetékes a lépést azzal magyarázta, hogy Kuvait törvényei tiltják a baráti országok inzultálását, márpedig a Kuvait és Szaúd-Arábia közti kötelékek különlegesek. (MN)

Betegsége miatt
távozhat Struck
Berlin. Tisztázatlan hírek keringenek Peter Struck védelmi miniszter egészségi állapotáról. A szociáldemokrata politikust június elején „hirtelen jött gyengeséggel” szállították kórházba. Az állapotáról megjelent sajtójelentések eltértek egymástól: egy részük szívproblémákra utalt, mások enyhe agyvérzést emlegettek. A tárca munkatársai között egyre inkább a szélhűdés lehetősége kerül szóba. A Die Welt értesülése szerint a miniszter azt fontolgatja, hogy 2004 végén visszavonul. Utódaként a honvédelmi minisztérium élén az SPD hajdani főtitkára, Olaf Scholz az első számú jelölt. (S. L.)

Ipari biztos lesz
Verheugen?
Berlin/Brüsszel. Az Európai Bizottság elnöke, José Manuel Durao Barroso a novembertől felálló új testületben az ipari ügyekért felelős tárcát ajánlotta fel Günter Verheugen eddigi bővítési biztosnak – értesült a német Focus magazin. A lap szerint ezzel egy csapásra szertefoszlottak Gerhard Schröder reményei. A német kancellár ugyanis egy gazdasági „szuperbiztosi” poszt élén szerette volna látni Verheugent. Brüsszeli bennfentesek már most „fogatlan tigrisként” emlegetik Verheugent, mivel az olyan befolyásos posztokat, mint a versenypolitikáért vagy a belső piacokért felelős tárca, valószínűleg a britek és a franciák kapják meg – olvasható
a Focusban. (R. O.)

Levél Nastasénak
Zürich. Nyílt levelet intézett Adrian Nastase román kormányfőnek a Svájci Magyar Egyesületek Szövetsége. „Mindaddig nem tudjuk demokratikus országként elfogadni Romániát, amíg az etnikai kisebbségek önrendelkezési jogait (autonómia) nem valósítják meg. Európaiakként reméljük, hogy Románia európai visszatérése megvalósul, és Romániában is létrejön egy demokratikus alapokon álló kisebbségi politika” – áll egyebek mellett
a levélben, amely azután született, hogy a román miniszterelnök bírálta Orbán Viktor tusnádfürdői előadását. (P. I.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.