Hiába jelölte meg érdeklődésünkre a Club Aliga privatizációja kapcsán egyedül illetékes válaszadónak az egészségügyi tárcát a kormányszóvivői hivatal, a minisztérium sajtóosztálya másodszor is elzárkózott a válaszadástól. Azt szerettük volna megtudni, igaz-e, hogy a milliárdokat érő egykori pártüdülő magánosításának koordinációjára kormánymegbízottá nevezték ki Fabriczky Andrást, aki a rendszerváltozáskor a szocialista párt pénztárnokaként vezényelte le az MSZMP-ből átmentett MSZP-vagyon egy részének eladását. A tárca e kérdéssel kedden még a Kincstári Vagyoni Igazgatósághoz irányított, tegnap pedig türelmet kért – a viszszahívást lapzártáig hiába vártuk.
Fabriczkynak komoly tapasztalata van a privatizációban: 1990-ben őt bízta meg az akkori MSZP- elnök, Nyers Rezső a megyei lapok eladásával. Az újságok privatizációját a pénztárnok ügyesen manőverezve oldotta meg, egyrészt a külföldi vevők kiválasztásával gondosan elkerülte, hogy a párt politikai elképzeléseivel ellentétes szellemiségű befektetőhöz kerüljenek a népszerű orgánumok, másrészt bruttó 900 millió forintos bevételhez juttatta az MSZP-t.
A pártvagyon privatizációja után Fabriczky eltűnt a politikából, vállalkozóként dolgozott. Két éve a Nemzeti Tankönyvkiadónál tanácsadóként tevékenykedik. Pálfi József vezérigazgató – hangoztatva, hogy őt még a polgári kormány idején nevezték ki az állami tulajdonú részvénytársaság élére – kérdésünkre elmondta: Fabriczky Andrást ő kérte fel, hogy segítse a munkáját. Feladata a kereskedelmi tevékenység átalakítása – a terjesztés irányításában közreműködik.
Kérdésünkre, miszerint miért pont őt választotta ki erre a feladatra, Pálfi József azt felelte, hogy a kereskedelemben jártas személyre volt szüksége, cáfolta viszont, hogy Fabriczky Andrásnak köze lenne a Nemzeti Tankönyvkiadó régóta tervezett eladásának előkészítéséhez.

Erdő Péter megszólalt, ezt mondta a Szentatyáról