Kétezerhárom május 12-i hatállyal, sportminiszteri kinevezésére hivatkozva vonult ki Gyurcsány Ferenc az üzleti életből, lemondott az Altus Befektetési Rt. tulajdoni jogainak gyakorlásáról, magának pedig utasítási és lobbizási tilalmat állított fel. Közvetlenül ezután azonban egyik volt üzlettársa több millió forintos állami megbízást kapott a Hiller István vezette kultuszminisztériumtól. Az Altus Consulting Kft. felügyelőbizottságának tagját, Rákosi Ferencet 2004. január 1-jétől bízta meg a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma, hogy egy éven keresztül 9,6 millió forintért jogi tevékenységet végezzen a szaktárcának. A jogász emellett júliusban további 4,4 millió forint közpénzt is felvehetett a minisztériumtól.
Gyurcsány Ferenc köztudottan kiváló kapcsolatot ápol kultuszminiszterével, akinek MSZP-elnöki ambícióit is támogatta. Hiller István részben ennek köszönhette, hogy a párt októberi tisztújító kongresszusán magabiztosan nyerte a pártelnöki vetélkedést, igaz ugyan, hogy a legnagyobb riválisának tartott Szili Katalin kénytelen volt visszalépni a jelöltségtől. A házelnök mellett az MSZP-ben háttérbe szorult Jánosi György korábbi választmányi elnök is, ők mindketten a párt morális megújulásának jelszavával akartak a párt élére állni.
*
Rákosi Ferenc Altus cégcsoporthoz való kötődését jelzi az is, hogy irodája az Altus Rt. Szalay utcai székházában van. A jogász egyébként már régebbről is ismerheti a Szalay utcai ingatlan történetét, hiszen 1994-től 1998-ig felügyelőbizottsági tagja volt az állami tulajdonban álló Közlöny- és Lapkiadó Kft.-nek.
Az épület több helyiségét 1994-ben lízingszerződéssel szerezte meg a kancelláriától egy akkori Gyurcsány-cég, az Aldo Kft. Az ingatlan alagsorában működő országgyűlési képviselői klubot a társaság később bérbe adta az állami tulajdonú közlönykiadónak, ennek törvényességét Rákosi is felügyelhette.

Orbán Viktor üzent az édesanyáknak: Aki gyermeket vállal, elismerést érdemel