Kamatemelési várakozások és negatív vállalati hírek hatására a tengerentúlon gyengüléssel indult a kereskedés. A Wall Street nyitása előtti időszak már meghatározta az amerikai hangulatot, pedig néhány kedvező harmadik negyedéves jelentést is publikáltak.
Az európai parketteken az ázsiai csökkenő árfolyamú irány volt a meghatározó. A DAX és az FTSE kurzusa egymás mellett haladva egy-két százalék körüli veszteséget mutatott fel, de értékcsökkenést jelzett a párizsi CAC 40 és a milánói MIB indikátor is. A befektetők negatív hangulatát az indokolta, hogy az amerikai Motorola mobiltelefon- és csipgyártó társaság értékesítési volumene elmaradt a vártaktól, sőt a negyedik negyedéves eredményjóslat is alulmúlja a vártakat. A Motorola eredményei a Nokia, a Marconi és az Alcatel árfolyamára volt visszahúzó hatással. Az elemzők véleményét erősítette az is, hogy a Wall Street meredek csökkenéssel nyitott, és az amerikai szekértők a jelezték, a Motorola, a Pfizer és a J. P. Morgan eredményei nem tetszenek a befektetőknek.
Korrekció és a nemzetközi tőkepiaci hangulat tegnap megtörte a kedden történelmi csúcsára ugró BUX javuló trendjét. A 14,25 milliárd forintos forgalom és az index 26 pontos csökkenése azt mutatta, hogy a piac kivár. A Bumix indikátor 7,75 ponttal emelkedett; amiről a brókerek azt nyilatkozták, hogy a befektetők a blue chipeket rövidebb-hosszabb időre hanyagolhatják. Várhatóan a kiskapitalizációjú papírok feltámadása lesz a piaci reakció arra, hogy a vezető részvények árfolyama komoly mértékben erősödött. A nap nyertese a Rába lett 12,2 százalékos emelkedésével, amit a győri társaság annak köszönhetett, hogy bemutatták a honvédségi tender katonai járművét. A vezető részvények sorából a Mol történelmi záró árán, 11 045 forinton landolt, ez 1,6 százalékos emelkedésnek felel meg. A Matáv, Richter, OTP hármas a BUX-ot gyengítve veszteséggel zárt.
A bankközi devizapiacon a BÉT zárásakor újabb 50 fillér erősödést jelzett a forint kurzusa, az euróval 245,95–246,05 forinton kereskedtek a bankközi devizapiacon, szemben a keddi 246,50–246,60 forintos jegyzéssel. A forint 12,88 százalékon állt a sáv erős oldalán, 20 bázisponttal erősebben a keddi záró helyzeténél. A piacot meglepte
a forint erősödése, mert az Európai Unió és az Európai Központi Bank kritikus megállapításokat tartalmazó konvergenciajelentése, majd a jegybanktörvény módosítása kapcsán a kormánypártok és a jegybank között kialakult konfrontáció miatt gyengülésre számítottak. Pesten 195,35–195,50 forinton jegyezték a dollárt, csaknem három forinttal gyengébben a keddi árfolyamánál.
Zoé 2025 első budapesti babája