Az uniós csatlakozás óta kilowattonként egy eurót kellene fizetni a közösségen kívüli országokból behozott áram után. Kapolyi László cége négyszázmillió megawatt áramot importált Ukrajnából az uniós csatlakozás óta eltelt időben – jegyezte meg Deák András (Fidesz). Hozzátette: az eddig importált áramért be nem fizetett illeték teljesen törvényesen maradhat Kapolyi cégénél.
Utalva arra, hogy Kapolyi 95 százalékban tulajdonosa a szóban forgó társaságnak, és a fennmaradó 5 százalék birtokosa egy off-shore cég, úgy vélte: az adófizetők pénzéből keletkezett haszon talán nem is a cégtulajdonos zsebébe kerül, hanem a kisebbségi rész birtokosa egyfajta „átjátszó állomásként” működik. Kapolyi László elmondta: a vonatkozó importszerződést a kilencvenes évek elején, az MDF-kormány idején kötötték, és 2015-ig érvényes. Hozzátette: „Arra a kötelezettségre, amelyet keresnek, jelenleg nincs rendelet.” Ezért, mint mondta, a gazdasági bizottság szerdai ülésén kezdeményezi, hogy a vonatkozó jogszabály megalkotásához szükséges információkat kérjék be a gazdasági tárcától.
A gazdasági minisztérium a Magyar Energia Hivatallal közösen vizsgálja, hogy a januárban esedékes villamosenergia-ipari árszabályozási rendeletben miként szabályozza az Európai Unión kívüli országokból importált áram illetékfizetési kötelezettségét – mondta Hatvani György, a tárca energetikai ügyekért felelős helyettes államtitkára az MTI-nek. Kijelentette: a rendelet hiánya miatt senki nem keresett többet és nem is veszített.

Kiderült, hogy mikor jön végre az igazi nyár!