Magyarország 150 fős egységet küldene a NATO által tervezett iraki kiképző alakulatba – nyilatkozta Gyurcsány Ferenc a londoni The Timesnak adott, a vezető brit napilap szombati számában közölt interjúban. Hozzáfűzte: a javaslatról a kormány a héten dönt. A lap szerint ezzel a kontingenssel Magyarország adná az iraki hadsereg kiképzésére küldendő NATO-egység mintegy felét. A feladatra, amely kockázatosnak is bizonyulhat, a szövetség nehezen talál önkénteseket – írta a brit napilap. A brit miniszterelnök által is üdvözölt kezdeményezéssel Magyarország megpróbálja tompítani azokat a mind gyakoribb bírálatokat, amelyek a 300 fős jelenlegi magyar kontingens év végéig történő kivonása miatt érik az országot – áll a szombati The Timesban. Gyurcsány Ferenc „megtalálta a kerülő utat”, ugyanis a magyar alkotmány értelmében NATO-feladatokhoz nem kell parlamenti jóváhagyás – áll Times cikkében.
A magyar kormányfő a brit lapnak azt mondta, hogy az emberek – vele együtt – „nem szeretik ezt a háborút”, ő azonban kész a közvélemény ellenében is cselekedni, mert „ez szolgálja az ország hosszú távú érdekeit”.
„Nincs meg a többségünk, de ez nem csorbítja elkötelezettségünket az (iraki) műveletekben való részvétel iránt” – mondta a miniszterelnök.
Gyurcsány Ferenc kormányfő a brit napilapban azt nyilatkozta, hogy az iraki kontingens kivonása azt jelenti, hogy cserbenhagytuk a szövetségeseinket. A magyar nép azonban nem szokott senkit cserbenhagyni – jelentette ki Simicskó István (Fidesz) a miniszterelnök nyilatkozatáról. A fideszes képviselő szerint a kormányfő megrótta a magyar népet, ahelyett, hogy kiállt volna mellette. A magyar szállító katonák ugyanis szerinte kitűnően ellátták a feladatukat, és másfél éves mandátumuk lejártával nem kivonulnak, hanem tisztességgel és emelt fővel hazatérnek Magyarországra.

Tankcsapda: íme a harmadik tag: „Ő az igazi”