Fizethet a gyémántcég

Nincs jogi akadálya annak, hogy a további szerződéskötésektől eltiltott DT Diamond Rt. visszavegye a gyémántokat ügyfeleitől. A cégvezető ügyvédje pert indít a pénzügyi felügyelet ellen. Egy községi önkormányzat kétszer vásárolt drágakövet a vállalkozástól.

Zsilka László
2004. 12. 01. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Visszavásárolhatja ügyfeleitől a gyémántokat a DT Diamond Rt., ennek nincs jogi akadálya – közölte Binder István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) szóvivője a cég hétfőn kiadott sajtóközleményére reagálva. A Diamond arról tájékoztatta szerződéses partnereit, hogy a PSZÁF megtiltotta a gyémántok adásvételével összefüggő tevékenység folytatását, ezért nincs lehetősége „semmilyen tranzakció lebonyolítására”. Binder István ezzel szemben leszögezte: a felügyelet határozata nem vonatkozik a korábban megkötött ügyletekre, noha azok is jogellenesen jöttek létre. A felügyelet jogosulatlan pénzügyi szolgáltatási tevékenységnek minősítette a Diamond működését, és ezért tiltotta el a további szerződéskötésektől – hangsúlyozta a szóvivő, aki még hozzátette: készek bármikor tájékoztatni a Diamond vezetőit határozatuk helyes értelmezéséről.
A Diamond teljesíti szerződéses kötelezettségeit, és visszavásárolja vevőitől a gyémántokat, ha a PSZÁF írásbeli nyilatkozattal ezt lehetővé teszi – mondta Futó Barnabás ügyvéd. A gyémántcég vezérigazgatójának jogi képviselője közölte: a részvénytársaság a bíróságon keresetet nyújt be a felügyelet ellen, mert megakadályozta üzleti működését.
Emlékeztetőül: jogosulatlan pénzügyi szolgáltatási tevékenység gyanúja miatt a PSZÁF a múlt héten feljelentette a Diamond Rt. vezérigazgatóját, Tencz Jánost. A cégvezetőt őrizetbe vették, a rendőrség javasolta előzetes letartóztatását. Az ügyészség viszont ezt nem tartotta szükségesnek. Az 1,4 milliárd forint éves forgalmú társaság tavaly nyár óta különleges befektetési lehetőséget kínált. Felbonthatatlan dobozban egy- és tízmillió forint közötti értékű drágakövet adott el partnereinek. A Diamond vállalta, hogy ha a vevő nem akarja megtartani a gyémántot, akkor garantált nyereséget fizetve visszaveszi. A rendőrség szerint azonban a dobozokban elhelyezett gyémántok értéke még az egyharmadát sem érte el a szerződésben meghatározott vételárnak, ezért a nyomozók nem zárták ki annak a lehetőségét, hogy csalás miatt is vizsgálatot indítanak. Egy községi önkormányzat kétszer is vásárolt gyémántot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.