Kisebb versenybe kezdtek a 47. héten a jegyzések a chicagói gabonatőzsdén, de lendületük csak a hét közepéig tartott. A hét első napjaiban spekulatív okok miatt emelkedtek a búzajegyzések, mert a befektetési alapok vásárlásai, ha kismértékben is, de felvitték az árszintet. Ezt a trendet erősítette a dollár gyengesége, majd megint előtérbe kerültek az alapvetően kedvező fundamentális tényezők, és ismét csökkenni kezdtek az árak. Az európai piacokon ekkor inkább az úgynevezett tartott árszint volt jellemző, annak ellenére, hogy a nyugat-európai országokban – állítólag – nőtt a búza vetésterülete. Érdekes hír volt, hogy az EU-ban november 1-jétől 1,9 millió tonna búzát ajánlottak fel intervenciós raktárakba, ebből 745 ezer tonna magyar áru. A jelentések további felajánlásokról szóltak, és arról, hogy Magyarországon raktárhiány van. A kukoricajegyzések a búzához hasonló utat jártak be Chicagóban, a kezdeti áremelkedés hátterében a befektetési alapok korrekciós vásárlásai, illetve az erős dollár álltak. Emellett nőtt a nemzetközi piacok aktivitása is, több ország tendert hirdetett vagy jelezte, hogy előtte áll. A hét második felében a jegyzések ismét gyengültek, és a múlt heti szinten stabilizálódtak. Az Agrograin Rt. elemzése szerint a nemzetközi gabonapiacokon a jegyzések továbbra is csak kismértékben ingadoznak majd.
A szójadarajegyzéseknél technikai korrekció következtében kissé emelkedett az árszint, amit a dollár gyengülése is segített, de a nemzetközi piacokon az ellátási helyzetben nem történt lényeges változás. A kínai kereslet folyamatos volt, az USA-ban a szójabab betakarítása befejeződött, Dél-Amerikában pedig folyamatosan és jól haladnak a vetéssel.
A Budapesti Árutőzsdén a 47. héten több mint ötven százalékkal csökkent a forgalom. Jellemző volt a jegyzések tartott vagy kicsit emelkedő tendenciája. Összesen 221 kontraktusnyi üzlet született 709 millió forint értékben. Ebből az egységes búzapiacon összesen 33 kontraktussal részesedett, miközben a piac kissé emelkedő, illetve tartott árakkal reagált az erős lehűlésre, annak ellenére, hogy a vetés még nem fejeződött be mindenhol. A termelők, kereskedők visszahúzódtak a piacról, az időjárás alakulására, illetve a raktárhelyzetre vonatkozó híreket várva. A takarmánykukorica-árak a búzához hasonló utat jártak be. Elsősorban a közeli határidőre emelkedtek az árszintek, míg a távolabbi lejáratok tartottak maradtak. A forgalom a múlt heti kereskedés 30 százalékára esett vissza. A legnagyobb gond a betakarítás elhúzódása és a learatott mennyiség raktározása körül volt.
A múlt héten (48.) az első két kereskedési napon eltérően mozogtak a búzajegyzések. A decemberi határidő mindkét nap csökkent, míg a jövő márciusi lejáratok emelkedtek. Szerdán – az egy decemberi, 30 forintos emelkedést kivéve – nem változtak a jegyzések. Rá egy napra pedig csak a jövő decemberi terminus emelkedett 550 forinttal, 26 150 forintra. Pénteken már ez a határidő sem változott, és az idei decemberi árak 23 000 forinton zártak.
Ármozgás nélkül úszta meg a kukorica a múlt hét hétfői kereskedést, és kedden is szinten maradtak árai a decemberi kivételével, amely 400 forinttal csökkent, anynyira, hogy ezt az állapotot szerdán is sikerült konzerválni. Csütörtökön egyedül a jövő márciusi árfolyam törte meg a semmittevést, és kétszáz forinttal erősödött. Pénteken jött az igazi ugrás, a kukorica decemberi ára limittel 22 200 forintra nőtt.

Tseber Roland úgy aggódik a magyarokért, hogy nem tartotta fontosnak a magyar állampolgárságát