Optimista hangulatban kezdték a kereskedést a nemzetközi tőkepiacokon tegnap, köszönhetően elsősorban a stagnáló olajáraknak, illetve a dollár mérsékelt javulásának. A tokiói értéktőzsde fő mutatója jelentősen erősödött, mivel a jen drágulása megállt a dollárral szemben, ami leginkább az exportőr cégeknek volt jó hír. A kereskedés során leginkább az acélgyártók s a szállítóvállalatok papírjai drágultak, s ezzel a 225 válogatott részvény Nikkei-mutatója 144,14 pontos, azaz 1,33 százalékos nyereséggel 10 977,89 ponton zárt.
Európában tegnap az autógyártók jobban teljesítettek, s szemben a délután nyitó amerikai börzéken kialakult trenddel, az öreg kontinensen lefelé mozogtak a kiskereskedelemmel foglalkozó cégek papírjai. A kiskereskedelmi szektor a gyengülését annak köszönhette, hogy a Lehman Brothers a Wal-Mart kiábrándító teljesítményére hivatkozva leminősítette a kiskereskedelmi szegmens néhány reprezentánsát.
A Budapesti Értéktőzsde zárásakor az európai börzék mutatói a nyereséges oldalon tartózkodtak. Elsősorban a banki, a légi és az autóipari papírok erősödésével a londoni FTSE ekkor 0,66 százalékos, a párizsi CAC–40 mutató 0,58, a frankfurti DAX–30 pedig 0,83 százalékos erősödést jelzett. A váratlanul pozitív európai hangulat, a kedvező előrejelzések, illetve a dollár erősödése Amerika tőzsdei kereskedését is felfelé mozdította. A jelzett időben az egyaránt emelkedéssel nyitó Wall Street-i tőzsdék mutatói változó képet mutattak: a Dow Jones és az S&P–500 egyformán minimálisan a veszteséges oldalra csúszott, a technológiai papírokkal telített Nasdaq-index pedig 0,39 százalékos előnyt mutatott.
A napközbeni kis ingadozás után végül csaknem tizenegymilliárdos forgalom mellett félszázalékos erősödéssel zárt a Budapesti Értéktőzsde fő mutatója, a BUX. A napközben mínuszba csúszó BUX index a Richter- és a Mol-papírok erősödésének köszönhetően kora délután emelkedni kezdett. Tegnap csak az OTP és a Mol részvényeivel milliárdos forgalmat tudták elérni a tőzsdén kereskedők, s ezen belül is az OTP teljesítménye volt leginkább figyelemreméltó. A papír a 11 milliárdos napi forgalomból hatmilliárddal vette ki a részét. Egyébként a blue chipek közül az OTP 0,2, a Mol 1,7, a Richter pedig 0,7 százalékkal drágult, míg a Matáv-részvényeknek 1,3 százalékkal csökkent az értékük. A kisebb papírok közül jól szerepelt az Egis, a BorsodChem és a TVK, mindhárom fél százalék körüli erősödést produkálva.
Szignifikáns forintgyengülés következett be tegnap a devizapiacon, amely a kereskedők szerint elsősorban a Reuters által közzétett felmérésnek köszönhető. A hírügynökség megemlítette: az elemzők szerint a kormány szívesebben látna egy 260 forintos eurókurzust az utóbbi hetek 245 forint körüli árfolyamánál. A piacon az euró egészen 247 forintig erősödött. Délután az eurót 246,60/80 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon, mintegy másfél forinttal erősebben a 245,10/20 forintos pénteki árfolyamnál. A forint 12,63 százalékon állt a sáv erős oldalán, 55 bázisponttal gyengébben a pénteki szintnél.

Itt egy gomb az autóban, amit tízből kilencen nem ismernek