Mahmúd Abbász, a Palesztinai Felszabadítási Szervezet vezetője és Ariel Saron izraeli kormányfő készek találkozni. Mindketten a Newsweek amerikai hetilapnak nyilatkoztak erről, de külön-külön. A lap vasárnap megjelent száma közölte az interjúkat. Abbász kijelentette, hogy a január 9-i palesztin választások után kerülhet sor egy ilyen találkozóra. Saron azt mondta, hogy a választások nyomán létrejövő új palesztin vezetőséggel megpróbálja egyeztetni az izraeli katonák és a zsidó telepesek Gázai övezetből való kivonásának tervét.
Saron ezt eddig hangsúlyozottan egyoldalú tervként hirdette, mert jelezni kívánta, hogy a Jasszer Arafat vezette Palesztin Hatósággal nem tárgyal. Arafat azonban november 11-én elhunyt, s január 9-re írták ki a voksolást, amelyen megválasztják utódját a Palesztin Hatóság élére. Az Arafat által alapított Fatah mozgalom Abbászt jelölte erre a posztra. A döntést követően – előzetes bejelentésükhöz híven – támogatásáról biztosította a jelöltet az Al-Aksza Mártírjainak Brigádjai fegyveres csoport. A Fatahhoz kötődő szervezet korábban Marván Bargutit, a Fatah Izraelben többszörös életfogytiglani börtönbüntetését töltő, ciszjordániai vezetőjét támogatta a jelöltségben, igaz, később meghajoltak a párt vezetőitől származó döntés előtt. Barguti pénteken bejelentette, hogy mégsem szándékozik indulni a választáson.
Névrokona azonban szerepel majd a szavazólapokon. Egy, a demokratikus berendezkedés mellett kiálló palesztin aktivista is jelezte ugyanis szombaton, hogy harcba száll az elnöki posztért. Musztafa Barguti, aki a múltban a palesztin területek izraeli megszállásával szembeni erőszakmentes ellenállás mellett emelt szót, ezzel csatlakozik Mahmúd Abbász kihívóihoz.
Közben Izrael párizsi nagykövete felháborodottan nyilatkozott azzal kapcsolatban, hogy a francia hatóságok által kiadott halotti bizonyítvány Jasszer Arafat születési helyének Jeruzsálemet tüntette fel. Niszim Cvili az israelinsider című internetes lap szerint azt mondta, hamisak az információk, s a palesztin elnök Kairóban született.
A francia illetékesek közölték, hogy a bizonyítványt a külügyminisztérium által 1996-ban kiadott könyv alapján állították ki. Az információkat az akkor francia útlevelet kapott Szuha Arafat, a vezető felesége adta Párizsnak. Cvili szerint az esemény nagyon rossz üzenet Izraelnek, és úgy vélte, a felelősöket jogi következmények sújthatják.
A nagykövet megismételte az Ariel Saron által néhány hónappal ezelőtt mondottakat, ami megrontotta a francia–izraeli viszonyt. Cvili elmondta: „az antiszemitizmus Franciaországban aggasztó méreteket öltött, sok támadást intéztek zsidók és érdekeltségeik ellen, a félelem pedig mélyen beleivódott a helyi zsidó közösségbe”. Cvili egy hónappal ezelőtt megemlítette, hogy „a zsidó közösség egyre nagyobb része tartja kétségesnek jövőjét Franciaországban, tapasztalva a növekvő antiszemitizmust”.

Brutális kegyetlenséggel gyilkolta meg másfél éves kisfiát a szadista apa