Továbbra is alacsony forgalom jellemezte a magyar piacot, a tegnapi kereskedés során a vezető részvények kivétel nélkül drágultak. A BUX két ponttal nyitott előző szintje felett, majd az erősödés tartósnak mutatkozott, s az index végül 175,60 ponttal előző szintje felett zárt. A forgalom nem érte el az ötmilliárd forintos szintet, a vezető részvények közül a leginkább a Mol és az OTP iránt érdeklődtek. Az olajipari cég részvényeire az olajár drágulása is hatott, így a Mol-papírok 80 forintot emelkedve 12 780 forinton zártak. Drágult még a Richter és a Matáv ára is, a gyógyszergyártó 1,6 százalékkal, a távközlési cég 2,4 százalékkal erősödött. A kis forgalmú papírok sorából az Econet, a Linamar és a Globus kurzusa erősödött. Elemzők jelezték, hogy a piactól erre a hétre már nem lehet semmilyen komolyabb árfolyamot megmozgató hatást várni, s valószínűleg sem vállalati, sem makrogazdasági fronton nem érkezhet új információ. A kis kapitalizációjú papírokat jegyző index, a BUMIX 0,58 pontot erősödött. A bankközi devizapiacon a forint árfolyama alig mozdult el, az eurót 245,45/55 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon, 15 fillérrel erősebben a keddi 245,30/40 forintos árfolyamnál. A forint 13,05 százalékon állt a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán, hat bázisponttal gyengébben a keddi szinthez képet. A csendes piacon 245,45 és 245,85 forint között jegyezték az eurót.
A tokiói tőzsde a többnapos emelkedést követve 42,57 pontos csökkenéssel korrigált, a befektetők az év végi nyitva tartással és az azt követő kereskedési szünettel indokolták az alacsony forgalmat, a csökkenő árfolyamot. A piac első szegmensét mutató Topix minimális 0,07 százalékkal értékelődött le.
Európában az iránytalanság mellett a nyersolaj árának emelkedése, valamint az alapanyagárakról szóló előrejelzések okoztak némi aggodalmat. Az acélipartól rekordkibocsátást vár az acélgyártók szövetsége, viszont az árakat tekintve nem túl megnyugtató jelentést tettek közzé. 2005-ben várhatóan 1,1 milliárd tonnás rekord-acéltermelés várható a világon, közel tíz százalékkal több az ideinél, a világtermelés növekedésének fő ösztönzője jövőre is a kínai kereslet lehet.
A német parketten a Münich Re viszontbiztosító elemzése nyugalmat sugallt, a társaság közölte, hogy a délkelet-ázsiai tragédia kárszintje megközelítheti a tízmilliárd eurót. A Münich Re bejelentése ellenére az Aviva, a Royal&Sun Alliance és a Prudential ára gyengült a legjobban. A szakértők rámutattak, hogy a legnagyobb eladási nyomás tegnap az utazási irodákon volt a szökőár miatt. A gyógyszergyártókra jótékony hatással volt az AstraZeneca azon bejelentése, hogy a japán egészségügyi minisztérium engedélyezte a gyógyszergyártó, a Crestor termékének bevezetését.
A dollár tovább gyengült az euróval szemben, a napokban megjósolt 1,4 dolláros szint napról napra egyre közelebb van. A megkérdezett szakértők tegnap már a 1,45-os szintet is elképzelhetőnek tartották.
Hankó Balázs: A kormány két lépésben megduplázza a családi adókedvezményt