Húsfertőzés német halliszt miatt

Betiltott antibiotikumot, chloranphenicolt talált az állat-egészségügyi hatóság a Hungerit Baromfi-feldolgozó és Élelmiszer-ipari Rt. levágott liba- és kacsaállományának egy részében – közölte a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium. A fertőzést a takarmányba kevert, Németországból szállított halliszt okozta.

Dénes Zoltán
2004. 12. 03. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarországon 1987 óta betiltott állatgyógyászati készítmény a szóban forgó chloranphenicol. Az állat-egészségügyi hivatal az ügy kapcsán megállapította, hogy a szennyeződés a baromfik számára készített takarmány alkotórészét képező hallisztre vezethető vissza. A hallisztet Németországból szállították bontatlan kamionban Magyarországra, ám a szállítmányokat kísérő német hatósági bizonyítványok a szennyeződésre vonatkozó megállapítást nem tartalmaztak. A mérgező takarmánnyal előállított termékeket a magyar szervek már kivonták a forgalomból, s intézkedtek arról, hogy az országba beszállított halliszttételeket csak a chloranphenicol-vizsgálat után lehessen felhasználni. Az esetről értesítették az illetékes magyar és uniós szerveket.
Megkeresésünkre a Hungerit Rt.-nél nem kívántak reagálni az esetre. A szentesi központú cég egyébként évente csaknem 41 ezer tonna baromfit, elsősorban brojlercsirkét, gigantpulykát, májlibát és pecsenyekacsát dolgoz fel. A cég kivitele, amely a forgalom közel felét jelenti, harmincöt országba irányul.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.