Szinte megállás nélkül emelkedett tegnap a magyar tőzsdemutató, a BUX kurzusa. Az elemzőket ugyan nem lepte meg az index erősödése, de rámutattak, még korai örülni annak, hogy a magyar piac újból aktivizálja magát. A BUX tízpontos emelkedéssel 14 749,24 ponton nyitott, majd erőteljes 174 pontos zuhanást követve 14 575,53 ponton akadt meg az index. A mélypontról viszont rakétaként lőtt ki az indikátor, s meg sem állt a nap végéig. Záráskor a BUX 14 879,70 ponton állt, ami 0,95 százalékos javulásnak felelt meg, ezzel a magyar index újabb történelmi csúcsot döntve zárt. A forgalom 13,56 milliárd forintra nőtt, mely a kereskedők szerint jól mutatja, hogy a befektetők valóban a nemzetközi trendeket követve elkezdték portfólióikat feltölteni magyar papírokkal is. A kis kapitalizációjú részvényeket tömörítő BUMIX is, hasonlóan a BUX-hoz, javult, sőt azt meghaladva 1,87 százalékkal nőtt.
A vezető részvények sorából az OTP, a Matáv és a Richter drágult számottevően. Az OTP részvényei soha nem látott magasságokba emelkedtek, a banki papírok értéke ötmilliárd forintos forgalom mellett 1,3 százalékkal emelkedett. A nap nyertese címet elnyerő Richter 2,5 százalékkal drágult. A Matáv mérsékelt, 1,2 százalékos emelkedést jelzett. A kis forgalmú papírok közül az FHB történelmi csúcsára ugrott 3,9 százalékos erősödésével. Emelkedőben volt még az Egis, a Danubius, valamint a Linamar ára is.
Lefelé mozgott a Mol, a Nabi, a FreeSoft és a Graphisoft árfolyama. Az 50 forinttal gyengülő TVK-papírokra különösebb hatást nem fejtett ki az a bejelentés, hogy a vegyipari cég közölte: bejegyeztek a Tiszai Vegyi Kombinát (TVK) Rt. részvénykönyvébe 8,02 százaléknyi TVK-részvényeladást a Mol-csoporton belül. A TVK a BÉT honlapján kedden tette közzé, hogy december 15-én a Hermész Mérnöki Tanácsadó Rt. eladta a TVK-ban lévő 8,02 százaléknyi részvényét a Slovnaft A. S.-nek. A kereskedést követve a brókerek azt nyilatkozták, hogy a kis forgalmú részvényekre egyre nagyobb figyelem terelődik, míg a spekulatív privatizáció előtt állókat az árfolyam-beállítások mozgatták.
A forint tegnap tovább erősödött a bankközi devizapiacon, az eurót 245,05–245,15 forinton jegyezték, 45 fillérrel gyengébben a hétfői 245,50–245,60 forintos árfolyamnál. A forint 13,2 százalékon állt a plusz-mínusz tizenöt százalékos ingadozási sáv erős oldalán, tizenhat bázisponttal erősebben hétfői helyzeténél. A forint egész nap erősebb volt, mint hétfőn, az eurót 244,95–245,65 forint között jegyezték. A dollár alig változott hétfői árfolyamához képest, kedden reggel 182,30– 182,40 forinton jegyezték a korábbi 182,24–182,32 forintos kurzushoz képest.
Javuló trend alakult ki az európai és a legtöbb ázsiai tőzsdén is. A DAX és az FTSE árfolyama napközben emelkedőben volt, míg a német indikátor a zárás pillanatában átbukott előző szintjén, és minimális veszteséggel zárt. A csökkenő olajár és a dollár gyengülése az európai árakat növekedésre sarkallta volna. Az FTSE piacán az általános javuló trend tudott érvényesülni, így az index 0,5 százalékot meghaladóan erősödött.
A tengerentúli mutatók nyitás előtt már javában emelkedést jeleztek, a befektetők a kedvező vállalati hírek kapcsán kezdtek portfólióépítésbe. Az elektronikus kereskedésben növekedést jelzett a Goodyear Tire abroncsgyártó árfolyama, mert a cég bejelentette, hogy biztosítóktól 159 millió dollárt kap majd. Hasonlóan kedvező hírként kezelte a piac, hogy a kertészeti eszközöket gyártó United Industries Corp.-t megvásárolja a Rayovac Corp. akkumulátorgyár.
Elvitték minden idők legnagyobb Skandináv lottó nyereményét