Nyitáskor még nem volt teljesen kristálytiszta, hogy milyen irányzat alakul ki a pesti parketten: a BUX veszteséggel kezdte a napot, de az első fél óra elteltével 15 125 pontig ugrott fel. A nap legnagyobb részét iránytalan mozgással töltötte az index, végül 10,43 pontot emelkedve újabb zárócsúcsán lépett a partvonalon túlra. A forgalom 7,35 milliárd forintra esett vissza, a kereskedők a nap végén azt nyilatkozták, hogy szerintük elfogyott a tőzsde lendülete. Több elemző profitrealizálással, míg mások túlértékeltséggel magyarázták a börze tegnapi alacsony forgalmát és a határozatlan árfolyam-alakulást.
Meglepetésre a legnagyobb forgalmat – 2,45 milliárd forintot – a BorsodChem (BC) részvényei indukálták, a vegyipari cég ára három százalékkal 1999 forintra drágult. A BorsodChem-papírok növekedése mögött az állt, hogy Tordai Péter, a K&H Equities elemzője 47 százalékos üzemieredmény-növekedést jósol – állította a portfolio.hu. A szakértő szerint a PVC-n a fedezet az idén érheti el a csúcsát, miközben az MDI 2006-ban érheti el csúcspontját, közvetlenül a BC új MDI-kapacitásainak üzembe helyezése után. Szerdán a Tőzsdeklub rendezvényén vendégként volt jelen Kovács F. László, a BC vezérigazgatója, aki a korábbi nyilatkozataihoz hasonlóan optimista előadást tartott a vegyipari cég jövőjéről és a piaci trendekről. A vezérigazgató hangoztatta, hogy várhatóan lassan-lassan a befektetők is elhiszik, hogy a BorsodChem magára talált, s ezt a fundamentális értékek mellett az árfolyamok is tükrözni fogják.
A tegnapi kereskedés során a vezető részvények közül a Matáv és a Mol ára emelkedett, a Richter és az OTP kurzusa viszont gyengült. A távközlési papírok 19 forinttal, az olajipariak 15 forinttal erősödtek. Az OTP esetében szakértők azt nyilatkozták, hogy egyszerű korrekcióról van szó, de a gyengülés időintervallumát nem tudták meghatározni a megkérdezett szakemberek. A kis forgalmú részvények közül a NABI, a Fotex és a Suzuki-tendert nyert Synergon drágult. Emelkedőben volt a privatizáció előtt álló FHB, sőt az Inter-Európa Bank is.
A forint árnyalatnyit erősödött a bankközi devizapiacon, az eurót 246,80–247,00 forinton jegyezték, 30 fillérrel gyengébben a szerdai 247,10–247,30 forintos árfolyamnál. A plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán 12,56 százalékon állt a forint, 11 bázisponttal erősebben szerdai helyzeténél. A kereskedők nagyon csendes piacról számoltak be, az euróval 246,75 és 247,35 forint közötti szűk sávban kereskedtek.
A legnagyobb ázsiai tőzsdén a szerdai gyengülés folytatódott, a Nikkei 225 index tegnap az exportőr vállalatok árának csökkenése miatt lassult. A dollár havi mélypontját érte el a rekordméretű amerikai kereskedelmimérleg-deficit hatására. A vezető részvényeket jegyző indikátor 95,17 pontos, 0,83 százalékos eséssel zárt.
A vezető európai piacokon sem tudott határozott irányzat kialakulni, a DAX árfolyama az utolsó pillanatokban fordult meg, és pozitív előjellel zárt. Az öreg kontinensen az amerikai vállalatok eredményeire figyeltek a befektetők, a legerősebb pozitív várakozás az Apple Computer adatait előzte meg. Az Infineon profitfigyelmeztetése, valamint a csipgyártók jóslatai nem voltak túl biztatók, így a technológiai szektort eladói nyomás alatt tartották a piacok.
Magyar Péter hazudott és egy perc alatt lebukott