A brókerbotrányban több forrás szerint érintett Puch Lászlóról, az MSZP pénztárnokáról és Baja Ferencről érdeklődött azonnali kérdésében Répássy Róbert fideszes képviselő. Mint fogalmazott, a HVG című lapban Kulcsár Attila vallomására alapozva jelentek meg információk arra vonatkozóan, hogy a két szocialista honatya több alkalommal is pénzt kapott a brókerügy fő gyanúsítottjától. Répássy emlékeztetett, hogy Gyurcsány Ferenc egy arra vonatkozó felvetésben, amelyben förtelmes korrupcióról beszéltek, ígéretet tett a tisztességtelen emberek nyakon csípésére.
Válaszában Draskovics Tibor pénzügyminiszter arról beszélt, hogy nemcsak a korrupció fenyegeti az országot, hanem a tisztességtelen hazudozás is, amely ellen szintén fel kell lépni. Szerinte a független bíróság dolga a bűnösség megállapítása. Répássy ugyanakkor reményét fejezte ki: a kormányfő nem beszéli le a kormánypárti képviselőket arról, hogy adott esetben függesszék fel a mentelmi bizottságban a két MSZP-s politikus mentelmi jogát. Gulyás József SZDSZ-es képviselő az iránt érdeklődött, hogy a brókerbotránnyal összefüggő pénzmosásban részt vevő, off-shore cégeket felhasználó Schöntal Henriket – aki ellen elfogatóparancs van érvényben – kiadhatja-e a nyomozás végének határidejéig, szeptemberig hazánknak az Egyesült Államok. Hankó Faragó Miklós igazságügyi államtitkár azt mondta, hogy mivel folyamatban lévő eljárásról van szó, meg kell tagadnia a szóbeli választ, írásban viszont válaszol, ha a kérdés is ebben a formában érkezik.
Lázár Mózes interpellációjában a Mol állami tulajdonban lévő részvényeinek tavalyi értékesítését bírálta, aminek eredményeként a fideszes képviselő szerint 90 milliárd forint veszteség érte az országot. – Az ÁPV Rt. óriási szakmai hibát követett el, amikor 6500 forintért adott túl az olajipari társaság egy-egy részvényén a gázüzletág értékesítése előtt, ami után 12 ezer forint fölé kúszott a papírok jegyzése – jelentette ki a politikus. Katona Tamás, a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára szerint a mindenkori kormányoknak jót tenne, ha döntései meghozatala előtt fele akkora bölcsességgel rendelkeznének, mint amiről az ellenzéki képviselő tanúbizonyságot tett a folyamat lezárulta után. A politikus úgy vélte, szakmailag indokolt volt a privatizáció, a Mol-részvényárak emelkedését nem lehetett előre látni.
A T. Ház tegnap 256 igen szavazattal, 1 tartózkodás mellett visszavonta a közbeszerzési törvény Mádl Ferenc köztársasági elnök által visszaküldött tavaly decemberi módosítását, ezzel megalapozottnak ismerve el az államfő aggályait, miszerint a változtatás ellentétes lenne az EU szabályaival.
Tölgyessy Péternek szúrt oda Orbán Viktor, Török Gábort is szívén találta
