Meg nem erősített híreink alapján a kormány 21 milliárd forintot szánna a kérdés azonnali kezelésére.
A tüntetések a tárgyalások alatt is folyatódnak, és a demonstrációs bizottság az országszerte spontán kialakult megmozdulásokat is felkarolja, a szélsőséges megmozdulásoktól azonban elhatárolódnak. A gazdák a rendőrséghez már beadták a hivatalos kérelmet a Kossuth tér egészének lefoglalására, ahol a napokban erőgépekkel demonstrálnak. A tüntető gazdák álláspontjukat Brüsszelben is ismertetik.
Készen áll a tárgyalásokra Németh Imre, az agrártárca vezetője is, aki egy tegnapi tévéműsorban elmondta, a gazdák 80 százaléka megkapja a jogos támogatást. A tüntetők mellett Némethet az MSZP is bírálja, és a párt egyes körei szerint önkéntes lemondását is meg kellene fontolnia. A Jobbik szerint ugyanakkor harcjárművek bevetésétől sem riad vissza a kormány, ha a gazdák nem hagynak fel tüntetéseikkel. Közben a demonstráció az ország több pontján is folytatódik; tegnap például tizenhét helyen tüntettek országszerte.
Tegnap a parlament plenáris ülését is az agrárkérdés határozta meg. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök közölte: a földművelésügyi miniszternek csak addig van jogosítványa a megállapodásra, amíg az nem változtat a költségvetés jelenlegi keretein. A kormánypárti szónokok a jobboldallal hozták összefüggésbe a gazdákat, Lendvai Ildikó (MSZP) szerint traktoraik egyenesen „a szélsőjobboldal trójai falovai”. Áder János (Fidesz) elmondta: a kormány eddig egyetlen, a gazdáknak tett ígéretét sem teljesítette, és felhívta a figyelmet arra, hogy a „búzaégető” Karsai József jelenleg az MSZP képviselője.
Bővebben a 3. és a 13. oldalon, riport a 4., publicisztika a 6. oldalon
Támadást indítottak a húszik Izrael repülőtere ellen
