Százezres mészárlás Szudánban
New York. A szudáni válságövezetnek akár 350 ezer halottja is lehet Jan Egeland ENSZ-koordinátor szerint. Négynapos darfúri tartózkodása után Egeland az eddigi 70 ezres becsléssel szemben „háromszor-ötször” hetvenezer szudáni áldozatot emlegetett. A humanitárius kérdésekért felelős ENSZ-altitkár az afrikai országokat azzal vádolta, hogy nem küldenek elegendő békemisszióban részt vevő csapatot. (MN)
Kilépett a Fatah kétszázötven tagja
Gáza. Nyílt levélben értesítette a Fatah gázai szervezetének 250 tagja Mahmúd Abbász palesztin elnököt kilépéséről. A volt tagok a palesztin mozgalmon belüli zűrzavarra és a Fatah befolyásának csökkenésére hivatkoztak a Gázai övezetben. (MTI)
Hatvan éve bombázták Tokiót
Tokió. A japán főváros bombázásának 60. évfordulójára emlékeztek meg csütörtökön Tokióban. A II. világháború idején az amerikai légierő Curtis LeMay tábornok vezetésével gyújtóbombákkal porig égette a japán fővárost, mintegy 100 ezer ember, többségükben civilek életét kioltva. Ugyancsak tegnap Koidzumi Dzsunicsiro miniszterelnök bejelentette, hogy nem vesz részt az orosz fővárosban megrendezendő győzelemnapi ünnepségeken. (MTI)
Nyolc ellenzéki szabadult Nepálban
Katmandu. Növekvő nemzetközi nyomásra nyolc politikai vezetőt és aktivistát engedtek szabadon Nepálban. A szerdán szabadlábra helyezetteket február elején vették őrizetbe, miután Gianendra király feloszlatta a kormányt. (MTI)
Kínaiak elutasítják az amerikai kritikát
Peking. A kínai külügyi szóvivő elutasította tegnap az Egyesült Államok nyilatkozatát, amelyben Washington az esetleges elszakadás miatt Tajvant háborúval fenyegető törvénytervezet felülvizsgálatára szólította fel Kínát. (MTI)
Lengyel korrupció Irakban
Varsó. Az Iraknak szánt segélyprogram körüli rendellenességek kivizsgálása során a lengyel hatóságok őrizetbe vettek hét személyt. Feltehetőleg köztük van az a lengyel tiszt is, aki a lengyel haderő által irányított iraki övezet segélyprogramjaival kapcsolatos szerződések elosztásáért felelt. Az ügy gyanúsítottjai több százezer dollárig terjedő csúszópénzt zsebeltek be. A megszállt országban közben nem szűnik az erőszak; egy moszuli robbantásban 36-an vesztették életüket. (MTI)

Századvég: Az egészségügyi dolgozók elégedettek a bérezésükkel, és Magyarországon képzelik el a jövőt