Herald Tribune
A kínai miniszterelnök négynapos, szombaton kezdődött indiai látogatása jelentősen megváltoztathatja a világot politikailag és gazdaságilag, írja a globális amerikai lap. Az iparosodott országokra nézve a találkozó azt jelentheti, hogy a bérekre leszorító hatású lesz és még több munkahely vándorol a két óriási országba, valamint még nagyobb lesz a beruházásokért folyó küzdelem. A szűkében lévő erőforrásokért pedig egyre többet kell majd fizetni. A kínai miniszterelnök – Washingtonra gondolva – nyilván mindent megtesz majd, hogy a két ország között még fennálló feszültségeket enyhítse és erősítse kapcsolataikat. Kína még abban is támogatást nyújthat Indiának, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsának állandó tagja legyen. A két ország igyekszik majd a határvitáját is rendezni.
Der Standard
A magyar üzleteket elöntik a külföldi élelmiszerek, amióta Magyarország az Európai Unió tagja lett, írja Budapestről az osztrák balliberális lap a Népszabadságot idézve, amely szerint a magyar mezőgazdaságnak vissza kell szereznie versenyképességét. Míg a magyar fogyasztók örülnek az olcsó áruknak, az agrártársaságokban nő az aggodalom. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a magyar kereskedelemben kapható hús és hústermékek többsége már nem magyar eredetű. Nő a Magyarországra importált hús, a hústermékek, a gabona, a gabonatermékek, a cukor és a dohányáru, de egyre több tejtermék is érkezik külföldről.
FAZ.net
A német veszélyeztetett nép marad címmel a vezető német konzervatív lap interjút készített Helmut Schmidttel, a volt szocialista párti kancellárral, aki arra a kérdésre, hogy „Mikor lett önnek fogalma arról, hogy a nácik bűnözők?”, ezt felelte: „A háború után. Azt tudtam, hogy Hitler Németországot nyomorba taszítja, és a háború végét még borzalmasabban képzeltem el, mint amilyen lett. De nem tartottam bűnözőnek. Mint oly sokan mások, semmit sem tudtam a zsidók legyilkolásáról.”
The New Zealand Herald
John Tamihere munkáspárti képviselő kijelentette, hogy „totálisan unom azt hallani, hogy hány zsidót gázosítottak el” – kezdődik az új-zélandi napilap egyik vezető cikke. A törvényhozó kijelentése botrányt keltett és a zsidók tanácsa „betegesnek” és „minden zsidó számára mélyen megdöbbentőnek” ítélte azt. Helen Clark miniszterelnök asszony az ügyet kommentálva azt mondta, hogy noha kormánya tisztában van a zsidó közösségnek okozott fájdalommal, biztos abban, hogy Tamihere képviselő nem akart megsérteni senkit. A képviselő a Wiesenthal-intézettel kapcsolatban egyébként hasonló kijelentéseket tett. Elmondta: őt csak az zavarja, hogy hányszor kell ugyanazt hallania, amit már amúgy is tud.

Megvan, ki lesz Polt Péter utódja a legfőbb ügyészi poszton