Napi sajtószemle

2005. 04. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

The Washington Post
Magyarországon erősen emelkedik a munkanélküliség, írja az amerikai főváros konzervatív lapja. A munkanélküliség arányának növekedése rossz hírt jelent „a népszerűtlen szocialista vezetésű kormánynak” – olvasható a Washington Timesban. Annak ellenére, hogy Magyarországon a munkanélküliség a térség többi országaihoz viszonyítva nem magas, a baj az, hogy a hoszszú távú munkanélküliség – tehát az olyan munkanélküliség, amelyik egy évnél hoszszabb ideig tart – igen magas, és a teljes munkanélküliség arányának 44 százaléka. Ezenkívül Magyarországon a munkaképes korban lévő lakosság aránya is igen alacsony, valamint még csökken is.


Budapest Business Journal
Az angol nyelvű üzleti hetilap a Központi Statisztikai Hivatal adatait idézve jelenti, hogy a januári külkereskedelmi mérleg hiánya a tavalyi kétszerese.


The Budapest Sun
A budapesti angol nyelvű hetilap a Kulcsár-ügyről írt cikkében megemlíti: a fideszes Répássy Róbert Gyurcsány Ferencet sürgette, hogy kezdeményezze Lamperth Mónika felmentését, mert annak férje, Jegesy András olyanok társaságában volt, akik közvetlen kapcsolatban álltak Kulcsárral.


AllAfrica.com
Az afrikai hírportál az angolai hírügynökségre hivatkozva jelenti, hogy megérkezett Luandába az új magyar nagykövet, Dallos András, aki a dél-afrikai Pretóriából képviseli majd hazájának érdekeit.


Global Politician
A globális politikai ügyekkel foglalkozó honlap azt írja, hogy a legtöbb posztkommunista államot vagy reformkommunisták, vagy pedig „autoriter antikommunisták” vezetik. Ironikus, hogy a Nyugat az előbbiek megválasztását segíti, és démonizálja az utóbbiakat. Az utóbbiak közé sorolja Vaclav Klaust és Orbán Viktort is. Hogy Klaus vagy Orbán miért lenne „tekintélyuralmi” (autoriter), arra a portál egyetlen példával sem szolgál.

*****
Ugyanennek a portálnak egy másik cikke arról szól, hogy Berlin tele van antiszemita és Amerika-ellenes összeesküvés-elméleteket árusító könyvekkel, amelyeket a németek el is hisznek, főként a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokkal kapcsolatban.


AP
Egy most nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatás szerint a legtöbb amerikai szerint egyetlen országnak se legyen atombombája. Az erről író amerikai hírügynökség felsorolja a mai atomhatalmakat (USA, Nagy-Britannia, Oroszország, Franciaország, Kína, Pakisztán, India, Izrael és Észak-Korea). Az utolsó előtti ország tagadja, az utolsóként említett pedig állítja, hogy van atomfegyvere.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.