Három ponttal, 68 pontra romlott tavaly hazánk politikai kockázata, miközben a gazdaságra vonatkozó rizikófaktor mindössze 49,7 pontra mozdult a 2003-as 49,1 pontról – derül ki a Figyelő üzleti hetilap által készített, a magyar gazdaságot jellemző összefoglalóból, a gazdasági kockázati indexből, az úgynevezett EcoRiskből. A jelentés készítői szerint a választások előtt nem várható mélyreható reformok elindítása. A magyar gazdaságra jelenleg a közepes mértékű kockázat a jellemző, a legnagyobb rizikót pedig a külső és a belső egyensúlyi mutatók alakulása, elsősorban az államháztartás mérete és szerkezete jelenti. 2004 valóban az elszalasztott lehetőségek éve volt, hiszen az európai uniós tagság kínálta esélyeket éppúgy nem használtuk ki, mint azt, hogy a nemzetközi piacot az alacsony kamatok jellemezték – értékelte az adatokat Martin József, a Figyelő főszerkesztője.
Tegnap a GfK Hungária Piackutató Intézet is közzétette legfrissebb elemzését, amely szerint a múlt hónapban jelentősen visszaesett a fogyasztói várakozások indexe, azaz a háztartások jelenleg lényegesen rosszabbnak ítélik meg saját anyagi helyzetüket, és pesszimistábban látják az ország pénzügyi jövőjét az elkövetkező egy évben. Az adatsor azt mutatja, hogy a lakosság ma jobban tart a következő öt év gazdasági folyamataitól, mint egy évvel korábban.
A múlt év hasonló időszakához képest nőtt a lakosság vásárlási hajlandósága. A GfK felmérései azt mutatják, hogy ebben az idei első negyedév elhalasztott beruházásai is szerepet játszanak.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben