Tony Blair döntött

Senkit sem lepett meg a brit miniszterelnök bejelentése, hogy május 5-én tartják az Egyesült Királyságban az általános választásokat. Tony Blair, aki maga is jelen volt katolikus feleségével együtt a westminsteri székesegyházban tartott gyászszertartáson, nem akarta, hogy közvetlenül az egyházfő halála után kezdődjön meg a hivatalos választási hadjárat.

2005. 04. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kikezdték a közelmúlt brit politikai eseményei azt az éveken át megkövült véleményt, hogy a toryknak semmi esélyük sincs, ezt a választást a konzervatív ellenzék eleve menthetetlenül elvesztette, és a Munkáspárt uralma legalább 4-5 évre biztosítottnak tekinthető.
A Munkáspárt előző két választási győzelme két pilléren nyugodott: az Új Munkáspárt elnevezésen, ami lényegileg a piacgazdaság alapjain nyugvó szociáldemokráciát jelentett a korábbi meghatározhatatlan szindikalista–utópista–félmarxista keverék helyébe, és Tony Blair megnyerő személyiségén.
A miniszterelnök népszerűségét és szavahihetőségét teljesen aláásta az iraki háború, valamint az, hogy a kormány sok választási ígérete félig-meddig vagy sehogyan sem vált valóra. Vannak, akik szerint a miniszterelnök túlságosan lelkesedik az Európai Unióért, az európai alkotmányért és az euróért, sokan mások diktatórikus hajlamokat vélnek felfedezni Blair kormányzási módszerében.
A legújabb közvélemény-kutatások szerint Charles Kennedy, az ellenzéki Liberális Demokrata Párt vezetője messze megelőzte Blairt – és mellesleg a toryk első emberét, Michael Howardot is. Ez nem elegendő ahhoz, hogy a liberáldemokraták kormányképes párttá váljanak, hiszen még mindig huszonöt százalék alatt vannak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.