Tovább esett a BUX

Folytatta a csökkenést a hét első napján a Budapesti Értéktőzsde fő indexe. A BUX szerény érdeklődés mellett a délelőtti zuhanást napközben még minimális mértékben korrigálni tudta, ám a kereskedés véghajrájában ismét lejtőre került. A tokiói értéktőzsde mutatóját elsősorban a pénteki negatívan záró amerikai börzék húzták le, miközben az európai piacon elsősorban a Ford profitfigyelmeztetése keltett negatív hangulatot. Az általános lejtmenethez nyitás után bekapcsolódott a Wall Street is.

Dénes Zoltán
2005. 04. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szerény gyengüléssel nyitott tegnap a Budapesti Értéktőzsde, amit a délelőtti órákban egy jelentősebb zuhanás követett. A pénteki zárójához képest mintegy 312 pontos délelőtti mélyrepülését közvetően a BUX kis korrekciót hajtott végre, ám a kereskedés hajrájában ismét lejtmenetbe kezdett. Végül 13,4 milliárdos forgalomban 1,65 százalékos veszteséggel, 16 169,59 ponton zárt. A gyengülést elsősorban a legnagyobb forgalmat generáló Mol- és OTP-részvények veszteségei okozták. Az olajpapír több mint 6,3 milliárdos érdeklődés mellett 2,2 százalékot veszített értékéből, s 16 195 forinton fejezte be a napot. Az OTP pedig 4,4 milliárdos forgalomban 2,9 százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, így papírjai 6430 forinton zártak. Bár a Matáv és a Richter részvényei többször is a pozitív tartományban mozogtak, a kereskedés végére csak a gyógyszerpapír tudott minimális előnyre szert tenni. A Matáv 0,35 százalékkal 859 forintra gyengült, a Richter pedig 0,2 százalékos pluszban 26 400 forinton fejezte be a kereskedést. A kisebb papírok közül 6 százalékkal 265 forintra gyengült a Fotex, 2,8 százalékkal 557 forintra a Synergon és 0,4 százalékkal 16 995 forintra a BorsodChem. A közepes és kiskapitalizációjú részvények indexe, a BUMIX 1,11 százalékkal 1536,10 pontra esett.
Bár a nemzetközi hatások alapján lendületet vehetett volna a bankközi devizapiac, a pénzügyminiszter esetleges menesztéséről elterjedt hírek a cáfolatok ellenére visszafogták a kereskedést – közölte tegnap az MTI. Délután az eurót 245,90–246,00 forinton jegyezték, 10 fillérrel gyengébben a pénteki árfolyamnál. A forint 12,90 százalékon állt a +/–15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán.
Gyengüléssel zárt tegnap a tokiói értéktőzsde fő mutatója is. A piacot lehúzták a Wall Street pénteki veszteségei, illetve az Elpida Memory Inc. vártnál rosszabb eredmény-előrejelzése. Az Elpida az ágazatban elsőként közölte vészjósló becsléseit, amit erősen megszenvedtek fejlett technológiai szegmenstársai. A 225 válogatott részvény Nikkei-mutatója hétfőn 129,11 pontos, azaz 1,09 százalékos veszteséggel 11 745,64 ponton zárt.
Nem segített tegnap a nyersolaj világpiaci árának csökkenése az európai piacokon, ugyanis az autóipari szegmenst a mélybe rántotta a Ford profitfigyelmeztetése. A második legnagyobb amerikai járműgyártó a korábban várt 1,75–1,95 dollárról az idei részvényarányos adózott eredményét 1,25–1,50 dollár közöttire rontotta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.