Helsingin Sanomat
Günter Verheugen, az unió vállalkozáspolitikai és ipari biztosa éles hangon követelte, hogy Oroszország ismerje el hivatalosan: a Szovjetunió megszállás alatt tartotta a balti államokat a második világháborút követően. Verheugen szerint az EU ezen elismeréstől teszi függővé Moszkvához fűződő viszonyát. Az unió számára fontos, hogy „kapcsolatunk az igazságon alapuljon” – jelentette ki, hozzátéve, hogy „a balti országokat akaratuk ellenére hosszú ideig megszállás alatt tartották”. Mint ismeretes, Észtország és Litvánia elnökei nem fogadták el Putyin orosz elnök meghívását az évfordulós ünnepségekre – jegyzi meg a hírt közlő vezető finn lap.
Reuters
Washingtonban letartóztattak egy védelmi minisztériumban dolgozó elemzőt, mert információt adott ki egy Izrael-barát lobbicsoportnak – olvasható a brit hírügynökség jelentésében.
The Sun
Az amerikai havi folyóirat Noam Chomskyval, a világ legismertebb nyelvészével és békeaktivistájával közölt interjújának végén a bostoni egyetemi tanár kijelentette, hogy ha Srebrenicában népirtás történt, akkor az iraki Fallúdzsában úgyszintén, annak ellenére, hogy azt az amerikai sajtó nem nevezi annak. De ezt mondta erről a Nobel-békedíjas Lech Walesa, az argentin Adolfo Esquivel, a guatemalai Rigoberta Manchú, a kelet-timori Belo püspök is. Az iraki városban az amerikai katonák a genfi egyezmény súlyos megsértésével egyebek mellett egy kórházban a betegeket a földre parancsolták és ott megbilincselték. A republikánus többségű kongresszus 1996-ban elfogadott „háborús bűnökre” vonatkozó törvénye szerint Bush elnök, mint háborús bűnös, kivégzendő lenne.
The Toronto Star
A kanadai napilap az amerikai Associated Press távirati irodájának jelentésére támaszkodva közli, hogy Kolumbiában amerikai katonákat azzal vádolnak, hogy fegyverekkel látják el a kolumbiai halálbrigádokat.
La Libre
Egy felmérés szerint a németek még kevesebb gyermeket akarnak, és a lakosság egy része egyáltalában nem akar gyermeket. A válaszként felsorolt okok között az individualizmus és a gazdaság rossz helyzete szerepel az első helyen – olvasható a belga lapban.
Corriere Della Sera
A jaltai megállapodásokat temető Bush-beszéd egyfajta visszatérés a hidegháborús időkhöz – írta tegnapi számában a Corriere della Sera című milánói lap, részletesen beszámolva George Bush amerikai elnök rigai nyilatkozatáról. A milánói lap szerint Bush elmarasztaló ítéletet mondott a második világháború győztesei felett, akik szerinte elárulták Európában a szabadságot, s nem vetettek véget az elnyomásnak.

Kettészakadt az ország: óriási hőmérséklet-különbség északon és délen