BBC
A brit közszolgálati rádió tegnap közép-európai idő szerint délután 2-kor kezdődő egyórás világhíradóját két bevágással vezette fel: a pozsonyi fiatalok úgy nyilatkoztak, hogy ők semmilyen változást nem vettek észre, amióta hazájuk egy éve az unió tagja lett.
Wiesbadener Kurier
A német lap prágai tudósítója Európa csillagai tompábban világítanak címen és A csatlakozó országokban az emberek reményeit a mindennapok tompították alcímen arról tudósít, hogy az uniós csatlakozás első örömhulláma – „ha egyáltalában volt ilyen” – „már régóta a helyzet realisztikusabb megítélésének adta át a helyét”. A cikk Magyarországra térve idézi Gyurcsány Ferencet, aki szerint „az EU-bővítés minden várakozást beteljesített, mert e várakozások nem voltak különösen nagyok”. A lapból kiderül, hogy „Magyarországon sohasem volt eufória – a belépést magától értetődőnek tekintették”.
Angus Reid Consultants
A globális amerikai tanácsadócég sajtóportálján Magyarországon a Fidesz nyerheti a következő választásokat címen olvasható, hogy a polgári párt a Gallup felmérése szerint jelentős előnyre tett szert az MSZP-vel szemben.
Finanztreff.de
A német pénzügyi lap ismerteti a Magyarországon megemelkedett munkanélküliség adatait. Csökkent a foglalkoztatottak száma is.
Turkisg Weekly
Az angol nyelvű török lap Magyarország Horvátországgal kapcsolatos álláspontja felzaklatja uniós partnereit címmel arról tudósít Budapestről, hogy Magyarország úgy döntött, elfogadja a hivatalos zágrábi álláspontot, vagyis azt, hogy a körözött Ante Gotovina tábornokot azért nem tudja kiadni a hágai Nemzetközi Bíróságnak, mert Gotovina nincs Horvátországban. Idézi Polgár Viktor külügyi szóvivőt is, aki szerint „Magyarország – néhány más uniós országgal – azon a véleményen van, hogy Horvátországgal a csatlakozási tárgyalásokat haladéktalanul meg kell kezdeni”.
Express.de
A német hírportál szerint a német vámosok olyan nemzetközi bűnbandát füleltek le, amely 1500 magyar feketemunkást csempészett Németországba.
Spiegel
Az amerikai hadsereg évtizedek óta nukleáris robbanótölteteket tárol Németországban, pontosabban 150 atombombát – ír a tekintélyes német hetilap egy újonnan megjelent tanulmányról. Eddig ezek eltávolítását elsősorban a békemozgalom követelte. Immár a témát felfedezte a német szabad demokraták pártja is, miközben a berlini kormány „falaz” az ügyben.

Kettészakadt az ország: óriási hőmérséklet-különbség északon és délen