FT.COM
A magyar kormány a budapesti repülőtér privatizációjára ír ki pályázatot – olvasható a globális brit lapban. Az eladásból várhatóan 750 millió és egymilliárd dollár közötti bevétel származik.
Obs.com
A baloldali francia hetilap címoldalas főcíme: Sokkos állapot. Alcímei: A hatalom visszautasítva; Az elit elítélve; Európa megbüntetve. Az uniós alkotmány elutasításáról írt vezető cikk címe: A fellázadt Franciaország. Az azt illusztráló felvételen egy színes bőrű hölgy látható ezzel a felirattal a kezében: „Nem a liberális Európára”. Jean Daniel vezércikkének (A megsebzett Európa) fő gondolata, hogy „országunk történelmi azonosságának egyik legsúlyosabb és legmélyebb válságán megy át”. A vezércikket követő véleménycikk pedig azt a gondolatot fejezi ki, hogy az Európáról és a politikai Európáról kialakult eszmény minden bizonnyal halálos sebet kapott 2005. május 29-én, vagyis a francia népszavazás napján. A referendumról készült beszámoló szerint
az előtte kirobbant politikai vita romokat hagyott maga mögött mind a túlnyomórészt az európai uniós alkotmányra igent mondott jobboldal és az azt elvető baloldal táborában. A francia–német együttműködést elemző cikk pedig megállapítja, hogy a „nem” kemény ütést jelent a francia–német párra, amely az európai építkezés motorja. A cikk arra számít, hogy a lengyelek is nemet mondanak az uniós alkotmányra.
Guardian Unlimited
Egy francia fellebbviteli bíróság ítélete szerint a francia lap,
a Monde főszerkesztője, valamint a híres francia szociológus, Edgar Morin és Daniele Salle-nave író és egyetemi oktató „fajilag megsértette” Izraelt és a zsidó népet. Az ítélet jelképesen egy euró büntetésre ítélte Jean-Marie Colombani főszerkesztőt és vádlott-társait, mert egy 2002 júniusában az izraeli – palesztin konfliktusról írt cikkben nem az „izraeli zsidókat”, hanem „a zsidókat általában” inzultálták faji alapon.
New Statesman
A baloldali brit lap a francia „nem”-et elemző cikkének ezt a címet adta: A jobboldal diadala. Ugyanis míg az uniós alkotmánytervezet elutasítása következtében Chirac „béna kacsává” vált, az még jobban megkárosította és megosztotta a francia szocialistákat, akik most majd „éveken át bolyonganak a vadonban”. A lapban cikket írt Denis Macshane munkáspárti képviselő, aki 2002 és 2005 között az európai ügyekért felelős miniszter volt. Szerinte hátborzongatóak az európai kontinensen visszhangzó „Éljen a nemzetállam” kiáltások és az, hogy az unióellenes britek ünneplik az EU végének kezdetét, vagy legalábbis egy „fogatlan” ENSZ-szé való átalakulását, mert ezek a kiáltások történelmi emlékeket idéznek fel. Megtörténhet, hogy Európa lassú „weimarizálódásának” vagyunk tanúi, amikor a fasizmus esélyt kapott.

Újabb bukott magyarellenes politikus gyorsítana a balszélen