Jane's
A Jane’s kiadóvállalat hírszerzési válogatása, az Intelligence Digest szerint a brit nukleáris infrastruktúra biztonságába vetett bizalmat tovább csökkentik az aldermastoni Atomfegyverzeti Létesítményben (AWE) és a Brit Nukleáris Fűtőanyag (BNFL) sellafieldi üzemében található nagy radioaktivitású folyadékról, illetve az onnan eltűnt uránmintákról szóló hírek – különös tekintettel azokra a figyelmeztetésekre, melyek szerint az elkövetkező tíz évben elkerülhetetlen egy nukleáris terrortámadás.
*****
A belháborúk és az orosz bűnözők befolyása ellenére az izraeli szervezett bűnözés továbbra is szétszabdalt és opportunista – írja a brit kiadóvállalat hírszerzési folyóiratának, az Intelligence Review-nak a szerzője, aki azonban úgy véli, hogy az új szereplők és egyes új tevékenységek a konszolidáció irányába hatnak.
The Boston Globe
A keleti parti liberális amerikai lap az AP hírügynökség alapján beszámol Tom Tancredo coloradói republikánus képviselő kijelentéséről, melyet egy rádiós beszélgetőműsorban tett. A műsorvezető kérdésére, miszerint az amerikai kormányzatnak miként kellene válaszolnia egy több város ellen elkövetett nukleáris terrortámadásra, Tancredo azt válaszolta: „Ha megállapítást nyer, hogy szélsőséges, fundamentalista mozlimok voltak a támadók, akkor ki kell lőni az ő szent városaikat.” Mekkáról beszél? – kérdezte a műsorvezető, mire a képviselő igennel válaszolt.
International Herald Tribune
A nemzetközi lap szombati számában Elisabeth Rosenthal igyekszik szembeállítani a Harry Potter könyvek szerelmeseit XVI. Benedek pápával. Két levelet hoz fel, melyet a pápa még bíborosként, a hittani kongregáció vezetőjeként írt egy szerzőnek, aki a mesekönyvet kritizáló könyvet készített akkoriban. Joseph Ratzinger állítólag a gyermekekre veszélyesnek találta a mesesorozatot, és megköszönte a kritikus könyv írójának, Gabriele Kubynak, hogy felvilágosítja az embereket Harry Potterrel kapcsolatban. A cikk később több egyházi személyiséget – köztük anglikánokat – idéz, akik nem találnak kivetnivalót a sorozatban.
*****
Radikális változtatások nélkül a holland tolerancia saját maga áldozatává válik – állapítja meg a lap egyik véleménycikkének holland szerzője, aki az iszlám bevándorlók és a liberális társadalom kölcsönhatását elemzi. Szerinte a mozlim közösség fiataljai a társadalom dekadenciáját látják, és nem tudják felfedezni a bennszülött többség szigorú kálvinista hagyományait, ezért radikalizálódnak. A szerző – aki egyértelműen szimpatizál a meggyilkolt Pim Fortuynnal és Theo van Goghgal – megoldási javaslatot is felvázol: törvényileg korlátozni kell az iszlám országokból történő bevándorlást, és elejét kell venni annak, hogy a Hollandiában élő mozlimok szülőföldjükről hozassanak maguknak házastársat.

Csillagjegyek, akiknek csodás nyaruk lesz