Pohjalainen
A finn napilap a Katrina kiengedte a palackból a gonosz szellemet című írásában az Amerikát ért természeti katasztrófáról és az azt követő hatalmas méretű káoszról és fosztogatásokról szólva felteszi a kérdést: mihez igényel majd most az USA nemzetközi segítséget: polgárai megsegítéséhez, vagy azok megfékezéséhez?
The Observer
Polgárjogi és egyházi vezetők, valamint rapsztárok egyesült erővel és igen keményen bírálták Bush elnököt a New Orleans-i feketék iránt mutatott magatartása miatt, akik „menekülni szeretnének a New Orleans-i pokolból” – írja a brit Guardian vasárnapi kiadása.
Spiegel
A német balliberális lap az amerikai salon.com on-line hírportállal folyó együttműködése, azaz kölcsönös cikkátvétele keretében jelentette meg a Katrina és Amerika faji problémája című cikkét. Ebben Joan Walsh, az amerikai hírportál főszerkesztője azt írja, hogy a New Orleans-i borzalom rávilágított az Egyesült Államokban létező faji és szegénységi kérdésre. A média a New Orleansban rekedt afroamerikaiakat olykor áldozatokként, olykor vadállatokként ábrázolja. Az amerikaiak készen állnak szegényebb szomszédjaik megsegítésére, de a kérdés az, hogy a faji egyenlőtlenségről és szegénységről készen állnak-e országos vitát folytatni?
Economist.com
A globális brit hetilap bő terjedelemben ír Anthony Shadid, egy arab–amerikai újságírónak Irakról most megjelent könyvéről. Shadid az invázió pillanatától kezdve kérdezte az embereket arról, hogy mit jelent nekik az amerikaiak által vezetett koalíció bevonulása. Az emberek közül sokan nem értették, hogy miért érkeznek egyes amerikaiak olyan tankkal, amelynek az ágyúcsövére ezt mázolták fel: „Nem felejtjük el szeptember 11-ét.” A könyvből olyan, eddig nemigen ismert tényeket is megismerhetnek az olvasók, mint azt, hogy a „szadrista” felkelés azután tört ki, miután egy amerikai helikopter szórakozásból nekiröpült és kettétört egy síita zászlót, vagy azt, hogy Fallúdzsában az ellenállás azután indult meg, miután amerikai katonák lelőttek tizenöt fegyvertelen tiltakozót.
Le Monde
A francia lap címoldalán induló és kultúra rovatának egyik oldalát betöltő cikkében tudósít a világhálón egyre népszerűbb Wikipediáról, amely enciklopédia sok esetben megbízhatatlan. Nem ad forrásokat, és bárki belenyúlhat a szócikkekbe. Ugyanakkor a rendszergazdák feladata (a francia nyelvű változatban például hatvan ilyen van), hogy megvitassanak egy-egy szövegmódosítást. A lap példaként említi, hogy a flamand érdek bírósági elítélésének szövegezéséről egy teljes hónapig folyt a vita.

Budai Gyula feljelentette Toka tábornokot szolgálati visszaélés miatt