Herald Tribune
A globális amerikai lap arról ír, hogy a New Orleans-i Superdome stadionban összezsúfolódott emberek pokoli állapotok között élnek. A stadion „a rémségek szürreális és forró, nedves borzalma, a vécék túlcsorognak, és nincs mosdási lehetőség”. A Convention Center mellett, ahol hullák hevernek, arról panaszkodnak az élők, hogy velük senki nem törődik.
*****
Politikai vihar felhői is gyülekeznek: a demokrata párti politikusok bírálják azt, ahogyan Bush elnök kezeli a Katrina forgószél pusztításai nyomán keletkezett helyzetet.
The Guardian
„Most, hogy az amerikai elnök bejelentette: nem lehetetlen Irán megtámadása, ha Teherán nem hagy fel nukleáris programjával, a Közel-Kelet olyan válsággal néz szembe, amely mellett eltörpülhetnek az iraki háborúból származó veszélyek is” – írja a baloldali brit lap. Ha az iráni atomerőműveket akár hagyományos bombákkal támadják is meg, az radioaktív szennyezést bocsátana ki a légkörbe. Ha az amerikaiak vagy az izraeliek megtámadják Iránt, megsértik az ENSZ alapokmányát, ami egyik ország vezetőjét sem izgatja.
AP
Bush ismét új indokkal hozakodott elő, hogy miért támadta meg Irakot. Ezek szerint az ország hatalmas olajmezőit féltette, nehogy azok terrorista szélsőségesek kezébe kerüljenek – jelenti az amerikai hírügynökség.
Medienhandbuch.de
A médiával foglalkozó német hírportál szerint az 58 éves amerikai Steven Spielberg nagyon megutáltatta magát a magyarokkal, amiért az amerikai filmrendező és csapata oly arrogánsan viselkedett München című filmje budapesti forgatásakor. Utcákat zártak le, hatalmas dugók keletkeztek, és autókat vontattak el. A filmesek viszont azzal vágtak vissza, hogy jelenlétükkel legalább kiemelték Budapestet jelentéktelenségéből, és hozzátették, hogy a magyarok ilyen hangulatban megduplázzák a gulyás árát.
BBC home
Az iraki háború havi költsége nagyobb, mint a vietnami háborúé volt – állítja két háborúellenes csoport. A konzervatív American Enterprise Institute egyik elemzője azzal reagált, hogy az amerikai gazdaság teljesítőképességéhez képest az iraki háború semmiség.
Die Zeit
A balliberális német értelmiség vezető hetilapja a legismertebb izraeli íróval, Amos Osszal készült beszélgetésében arra is keresett választ, hogy mi lehet az oka, amiért a korábban Izrael-barát baloldali német értelmiség teljes mértékben palesztinbarát lett. Os szerint morálisan nem helyeselhető az, ha a világot fekete-fehér színben látjuk.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban