CNN
George W. Bush amerikai elnök kezet akart fogni néhány, a hurrikán által szintén károkat szenvedő, Mississippi szövetségi államban élő emberrel, de ők elhúzták a kezüket – mutatta az amerikai globális hírtévé.
Chicago Tribune
A chicagói napilap arról ad hírt, hogy az USS Bataan hadihajó, fedélzetén harci helikopterekkel, orvosokkal, üres kórházi ágyakkal és ivóvízzel, a Mexikói-öbölben tétlenül vesztegelt, mert nem kapott felsőbb parancsot arra, hogy a Katrina hurrikán áldozatain segítsen.
Information Clearing House
Hogyan ölte meg a szabad piac New Orleanst? címmel a népszerű amerikai hírportál arról ír, hogy a szabad piac döntő szerepet játszott a város elpusztulásában és ezrek halálában, ugyanis az állam nem sietett az áldozatok segítségére: mindenkit saját magára hagytak. „A szabad piacot játszották meg” – írja a cikk.
A vesztesek természetesen a szegények lettek.
A hírportál a New Orleans-i Times-Picayune című napilapból Bush elnökhöz írt nyílt levelet közöl, amelyben az újság megdöbbenését fejezi ki, hogy az amerikai elnök a mentés menetével kapcsolatosan arcátlanul valótlanságok sorát hangoztatta a nyilvánosság előtt, és olyanok munkáját dicsérte, akiket azonnal menesztenie kellene.
Helsingin Sanomat
Olli Rehnnek, az EU bővítési biztosának a finn napilap számára adott nyilatkozata szerint Romániának és Bulgáriának „nincs több vesztegetni való ideje”, ha az eredeti időrendnek megfelelően, 2007-ben akar csatlakozni az unióhoz. A bővítésbe belefáradt EU nem lesz ezen országok hiányosságaival szemben annyira elnéző, mint volt korábban az akkori jelöltekkel – mondta Rehn a lapnak.
Le Monde
A vezető francia lap továbbra is oldalakon át foglalkozik az amerikai Délt érő katasztrófa következményeivel. Egyik tudósításában egy jómódú fehér házaspárról ír, akik elmondták, noha körzetük nem került víz alá, és átvészelték a vihart, egy hozzájuk közeli fekete negyedből a hurrikán elmúltával átáramló fiatal, fegyveres fosztogató bandák miatt kellett menekülniük. A fosztogatók főként hifiberendezéseket, sportruházatot és bútorokat vittek el az üzletekből, és rendkívül agresszívan léptek fel.
Herald Tribune
Húsz évvel a csernobili katasztrófa után egy most megjelent tudományos jelentésből az derül ki, hogy az atomerőmű balesetének az egészségre és a környezetre gyakorolt hatása kevésbé volt súlyos, mint ahogyan azt a tudósok először feltételezték.

Gulyás Gergely keményen helyretette Karácsony Gergelyt