Fizetni kell a telefonfülkés reklámokért

A Fővárosi Közgyűlés tegnapi ülésén öt napirendi pontot megtárgyaltak a képviselők, majd SZDSZ-es javaslatra alig egyórás munka után hazamentek. Megelőzően többek között módosították a fővárosi közterület-használati rendeletet, amelynek alapján ezután a reklámcégeknek díjat kell fizetniük a telefonfülkékre kihelyezett hirdetések után is.

2005. 10. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hosszú napirendi vita és rövid tanácskozás után nem sokkal több, mint egy óra alatt befejezte kétnapos munkájának első részét a Fővárosi Közgyűlés. Az ötödik napirendi pont vitáját követően Bőhm András, az SZDSZ fővárosi frakcióvezetője indok nélküli javaslatára lezárták a tanácskozást, amelyet ma folytatnak. Az ellenzéki képviselők felháborítónak tartják a balliberális koalíció viselkedését. – Azt, hogy előterjesztéseinket rendre leveszik a napirendről, már megszoktuk, de a munka szabotálása már az emberek, a választópolgárok arcul csapásaként értékelhető – jelentette ki lapunknak Kupper András, a fővárosi Fidesz–MKDSZ-frakció vezetője.
A megtárgyalt előterjesztések közül a képviselők elfogadták a korábban nagy vitát kiváltó közterület-használati rendeletet, amely szabályozza a telefonfülkékre kihelyezett reklámokat. E szerint ha a villanyoszlopokon vagy a telefonfülkéken hirdetést helyeznek el, díjat kell fizetni. Szintén módosították a Fővárosi Közgyűlés szervezeti és működési szabályzatát, amely elsősorban a főpolgármester jogköreit bővíti a belső ellenőrzési terv elkészítésénél. Ugyanakkor a többségben lévő MSZP-s és SZDSZ-es képviselők nem támogatták azt a fideszes javaslatot, amely két ellenzéki taggal bővítette volna a vagyonnyilatkozat ellenőrző és összeférhetetlenséget vizsgáló bizottság tagságát. Kupper András szerint a bizottság munkáját nem tudja elvégezni, mert a koalíciós képviselők nem járnak el az ülésekre.

Emlékeztető és szembesítés. Demszky Gábor nemhogy saját korábbi ígéreteit nem tartja be, de az általa előterjesztett, a Fővárosi Közgyűlés által nagy többséggel elfogadott Podmaniczky-programot sem – fogalmazott tegnap Kupper András a fővárosi Fidesz– MKDSZ-frakció harmadik emlékeztető sajtótájékoztatóján. Az ellenzék szerint elfogadhatatlan, hogy bár a középtávú fejlesztési tervben szerepel a kettes metró és a gödöllői HÉV összekötése, a négyes és a kettes metró metrókocsitenderének kiírásáról döntő bizottság mégis elvetette, hogy olyan járműveket szerezzenek be, amelyek egyaránt alkalmasak alsó és felső vezetékes közlekedésre. Eközben ismét vita támadt a BKV Rt. vezérigazgatója, Aba Botond prémiumáról. Információnk szerint a fővárosi tulajdonosi bizottság koalíciós többsége kedden zárt ülésen kívánta meghatározni a prémium kifizetéséhez szükséges feltételeket, ezért az ellenzék kivonult, így a döntést péntekre halasztották. A BKV Rt. igazgatótanácsa ez alapján dönt majd a prémiumról, amelyet tavasszal Vajda Pál (MSZP) főpolgármester-helyettes 20 százalékkal csökkenteni javasolt a BKV engedély nélküli járatritkításai miatt. Ismert, Aba Botond fizetése 670 ezer forint, míg pémiuma tavaly 20 milliós volt. Idén hasonló összeget kapna, ugyanis a kifizetés határát emelnék, s abból vonnák le a 20 százalékot. Megalakult a Fővárosi Közgyűlés MIÉP–Jobbik-frakciója – jelentette be tegnap Zsinka László, a képviselőcsoport MIÉP-es vezetője, hozzátéve: ezután még keményebben szembesítik majd az MSZP–SZDSZ-koalíciót „bűntetteikkel”. Balczó Zoltán, aki a Jobbik tagjaként eddig független képviselőként dolgozott, kijelentette: elsőként a Gervay Mihály Postai és Gazdasági Szakközépiskola közeljövőben tervezett megszüntetése ellen tiltakoznak, ugyanis az intézmény minden mérhető teljesítményben a legjobbak között van.

1500 ember munkahelye szűnhet meg. Lakóparkot szeretne kialakítani az egykori XVI. kerületi Ikarus buszgyár 28 hektáros területén az izraeli tulajdonú BCRE Felikon Kft. – Több mint 1500 ember munkahelye szűnhet meg, ha bezárják az egykori Ikarus járműgyár helyén működő ipari parkot – mondta el lapunknak Kovács Rajmund XVI. kerületi fideszes önkormányzati képviselő, akit társaival együtt ma munkaértekezletre hívott össze Szabó Lajos Mátyás (MSZP), a városrész polgármestere. A BCRE Felikon Kft. 2003-ban szerezte meg az összesen több mint 28 hektáros területet, amelyet még korábbi többségi tulajdonosa, a Széles Gábor nagyvállalkozóhoz tartozó MT-LIZ Kft. alakíttatott ipari parkká 2001-ben. Azóta a buszgyártás megszűnt, a terület jelentős részét kisebb cégeknek adják bérbe. A BCRE megbízásából készíttetett tanulmányt a terület újrahasznosításáról az AssistConsult Kft. – Az anyagról kötetlen formában, döntési kényszer nélkül tárgyalunk – mondta el lapunknak Asztalos Lajos XVI. kerületi szocialista alpolgármester. Előzőleg Szabó Lajos Mátyás lapunknak minden előzetes nyilatkozattól elzárkózott, mint ahogy Szélyes Domokos, a BCRE illetékese – üzleti titokra hivatkozva – sem volt hajlandó beszélni a részletekről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.