Kétszáznegyvennel Budapesten?

Gyorsítunk, kétszáznegyven a határ – ez az új jelszava az MSZP budapesti szervezetének. A párt kerületi elnökei, polgármesterei, fővárosi tisztségviselői, képviselői Budapest jövőjéről beszélgettek, megállapítva: az eddigi fejlesztési programok jók, csak a városüzemeltetés filozófiáján kellene változtatni. A fővárosi Fidesz azonban arra figyelmeztet, hogy lejtmenetben tilos a gyorsítás.

2005. 10. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szeretjük Budapestet, ellentétben azokkal, akik élhetetlen, koszos városnak tartják, ahol még közlekedni is lehetetlen – jelentette ki Molnár Gyula, az MSZP budapesti elnöke a párt fővárosi szervezetének szombati tanácskozásán. A kormánypárt a Gyorsítunk Budapesten című szórólapján többek között ilyen megállapítások olvashatók: „A sebességhatár 240. Addig gyorsítunk, amíg az itt élők jól és biztonságban érezhetik magukat, amíg a város kiszámíthatóan száguld a jövője felé.”
Molnár Gyula hangsúlyozta: a főváros eddigi fejlesztési elképzelései jók, de hozzátette: az elmúlt évek működési zavarait az okozta, hogy hiányzik a „város lelke”. Arról nem beszélt konkrétan, hogy mit jelent az a szórólapon olvasható mondat: „Nem gondoljuk, hogy megalomániás, nehezen kivitelezhető tervekkel, kényszerfejlesztésekkel az a város kiemelhető a híres európai társai közül.”
Kupper András, a fővárosi Fidesz–MKDSZ-frakció vezetője a fentiekre reagálva lapunknak elmondta: a lejtőn nem szabad gyorsítani. – A jelenlegi városvezetésnek tizenegy év sem volt elég, hogy összefogjon az itt élő emberekkel. Minden érvnél többet mond, hogy ez idő alatt csaknem négyszázezren költöztek ki a városból – szögezte le Kupper András.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.