Milliárdok, ingatlanügyletek, toronyházak

2005. 10. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyre hevesebb vitát váltanak ki Budapesten a sokmilliárdos ingatlaneladások: a XI. kerületben többen botrányosnak tartják a Lágymányosi-öböl és környékének részleges privatizációját, míg Csepelen további hullámokat ver az északi szigetcsúcs eladása. Mint arról lapunk beszámolt, Újbuda képviselő-testülete kedden elfogadta azt a szabályozási tervet, amely lehetővé teszi, hogy akár 55 méter magas toronyházak épülhessenek a Lágymányosi-öbölnél. A terület fejlesztésére létrehozott Öböl XI. Kft. -ben az MSZP-hez közel álló vállalkozóként emlegetett Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó cégek 72 százalékos többséget szereztek még évekkel ezelőtt. – A helyi baloldali többségű képviselő-testület, élén Molnár Gyula (MSZP) polgármesterrel 3,5 milliárd forintos vagyonvesztést okozott a kerületnek – mondta lapunknak Schneller Domokos fideszes önkormányzati képviselő, aki hiába javasolta vizsgáló bizottság felállítását az ügyben, a szocialista–szabad demokrata többség még csak napirendre sem vette előterjesztését.
Balás-Piri László fideszes frakcióvezetőnek viszont Molnár Gyula ígéretet tett az ülésen, hogy az önkormányzat további vagyonrészeket már nem ad ki a kezéből. A polgármester lapzártáig nem hívta viszsza lapunkat.
A fővárosi Fidesz tegnap Észak-Csepel húszhektáros területének privatizációjával összefüggésben Demszky Gábor korábbi ígéreteit is számon kérte emlékeztető sajtótájékoztató-sorozatán. Németh Szilárd országgyűlési képviselő, csepeli fideszes frakcióvezető elmondta: a főpolgármester csaknem tíz évvel ezelőtt bejelentette, hogy megépül az úgynevezett Galvani híd, majd az Albertfalvai híd. – Amennyiben valóban felépültek volna a dunai átkelők, az MSZP-s többségű csepeli képviselő-testület nem kótyavetyélhette volna el az értékes területet, ahol szintén épülhetnek magas házak. A főváros eközben megszüntette a Weiss Manfréd Kórházat, így a XXI. kerület egyre jobban elszigetelődik Budapesttől – vázolta Németh Szilárd. Ismert, a kerület 11 milliárd forintos bevételt remél a privatizációból, amit a főváros vezetése is ellenez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.