Továbbra sem tudott határozott irány kialakulni a pesti börzén, a magyar indikátor igen változatos mozgásokat követve tegnap végül 25,37 ponttal gyengülve zárt. Elemzők jelezték, hogy a hírszegény napon a 26 milliárd forintos forgalom igen jónak volt nevezhető. A BUX nyitáskor még javában veszteséget mutatott, majd az első fél óra alatt fordult a trend, és rövid időn belül már javában 260 pont körüli pluszban volt. A délelőtt emelkedéssel és visszazuhanással telt el, a nap végére az index előző szintje köré csúszott vissza, és iránytalanul lebegett. A kereskedés végét jelző gongszó elhangzásakor végül 20 367,62 ponton zárt. Szakértők szerint a következő napokban sem nagyon lehet komolyabb elmozdulásokra számítani. Az elemzők a piactól stagnálást, enyhe korrekciót és hosszabb távon eróziót várnak. A szakemberek szerint a tőke kivonulása változatlan, csak a mennyiségben van némi különbség, azaz jelenleg lassan távozik a tőzsdéről a tőke. Több szakértő azt jelezte, hogy a BUX növekedésére nem lehet számítani; a politikai kockázatokat megnézve is hasonló véleményre jutottak az elemzők. Jelenleg a megkérdezettek többsége a karácsony előtti növekedésre spekulál. Mint ismeretes, a Mikulás-hossz (Mikulásnak köszönhető emelkedési hullám) november tájékán szokott bekövetkezni. Várhatóan a következő hetekben a tengerentúlon történhet olyan érdemi változás, amely némileg kibillenti a piacokat.
Tegnap a pesti kereskedés során a Mol árában történt a legnagyobb, legjelentősebb változás, az olajipari papírok iránti nagy érdeklődés magasra rántotta annak árfolyamát is. A gyorsjelentése miatt „gyalázott” papír tegnap korrigált, és egyből 3,78 százalékkal drágult. Hatást gyakorolt még a Molra az is, hogy a Merrill Lynch 24 ezer forintos célárat határozott meg az olajipari papírok esetében. A többi vezető részvény ára viszont gyengült, az OTP 75 forinttal, a Magyar Telekom 16 forinttal, a Richter 1200 forinttal lett olcsóbb. Néhány kis forgalmú részvény ára is a veszteséget erősítette, ilyen volt az FHB, a Globus és a BorsodChem. Javulással zárt viszont a Synergon, az Egis és az osztalékspekuláció miatt dráguló Zwack.
A BorsodChem Rt. bejelentette, hogy üzletrész-vásárlási szerződést írt alá az AliaChemmel (Prága) a BorsodChem-MCHZ (Ostrava) 2,4997 százalékos tulajdonrészének megvásárlására. A közlemény szerint így a BorsodChem Rt. a BorsodChem-MCHZ 100 százalékos, egyedüli tulajdonosa lett. A tranzakcióra a 2000. április 27-én a felek által aláírt megállapodásban foglalt opció lehívása útján került sor. A bankközi devizapiacon a forint árfolyama az euróval szemben alig-alig változott, egy euróért 250,10 forintot kellett adni a BÉT zárásakor. Napközben a magyar fizetőeszköz beerősödött a 249,50-es szintig is, de végül szinte stagnálva zárt. A dollár jegyzése is alig változott, a 214,00–214,10 forintos délutáni árfolyam néhány filléres erősödés a hétfői 213,80–213,90 forinthoz képest.
Az európai piacokon az FTSE kurzusa 0,56 százalékkal gyengült, míg a frankfurti DAX 0,36 százalékkal javult. A Concorde elemzője, Jónap Richárd a Bayer-részvények árfolyamára hívta fel a figyelmet tegnap, a szakértő a német gyógyszergyártótól kedvező árfolyammozgást vár a következő hetekre.
A tengerentúlon Bern Bernanke jövőbeli Federal Reserve-elnök szenátusi meghallgatása folyt, aki egyértelművé tette, hogy az Alan Greenspan által fémjelzett monetáris politika folytatása mellett teszi le voksát. Bernanke az inflációs célkövetés híve, és a Fed várhatóan konkrétan értelmezhető célkitűzéssel is rendelkezik majd az árnövekedésre. Eddig a cél az árstabilitás és a potenciális növekedés lehetőségeinek együttes megteremtése volt direkt nominális inflációs cél nélkül – írta a portfolio.hu.

Közel húsz törvényjavaslatot vitat meg hétfőn a parlament