Hétfőn újból elérte a BUX azt a szintet, ahol az eladók tucatjai jelezték eladási szándékukat: a részvényeikből kiszálló befektetők 21 ezer pont alá szorították az indexet. Napi mélypontját a BUX zárás előtt fél órával érte el, ekkor 20 679,14 ponton állt, később a mutató javult, de annyira nem, hogy átlépje a 21 ezer pontos küszöböt. Záráskor a mutató 352 ponttal előző értéke alatt, 20 775,15 ponton landolt.
Az emelkedő, 21 milliárd forintos forgalom és a csökkenő részvényárak kapcsán a befektetők csak annyit nyilatkoztak, hogy az elemzői várakozások újból egybevágtak a piaci eseményekkel. A blue chipek táborából a legnagyobb beesés a hárommilliárd forintos forgalmat lebonyolító Mol papírjainál jelentkezett. Az olajipari részvények 2,4 százalékkal lettek olcsóbbak. Lefelé mozgott a 12 milliárd forintos forgalmú OTP is, a banki papírok 129 forinttal gyengültek, s 7191 forintot értek a kereskedés végén. A Magyar Telekom kilenc forinttal, a Richter 600 forinttal esett vissza. Meglehetősen érdekes volt, hogy a Richter annak ellenére gyengült, hogy az Erste Befektetési Rt. 39 450 forintra emelte a nagyobbik gyógyszergyártó részvényeinek célárát, sőt tartásra is javasolta a papírokat.
Lefelé mozgott a kis forgalmú részvények többsége is, egyedül csak az Egisnek sikerült talpon maradnia és drágulnia 155 forinttal.
A hirtelen eladási hullámot azzal magyarázták az elemzők, hogy a magyar piac jelenleg forró talaj a befektetőknek, a kormány–jegybank vita, a költségvetés állapota, a sorozatos európai uniós fekete pontok és a közelgő választások mind-mind az eladási hullámot gerjesztik.
A bankközi devizapiacon a forint korábbi napon tapasztalt komolyabb gyengülése tegnap elmaradt. A BÉT zárásakor a forint a 254-es szint felett volt az euróval szemben. Napközben elérte a 254,50-es határt is, ami a magyar fizetőeszköz hat hónapos mélypontját jelentette. Elemzők szerint hosszabb távon a forint gyengülésére lehet számítani, s az euró még a monetáris tanács november 28-i kamatdöntő ülése előtt elérheti a 256 forintos szintet.

Magyar Péter véleménye 180 fokos fordulatot vett ebben a fontos kérdésben