Nagy hullámzást követve minimális, szinte nullával egyenlő emelkedéssel zárta a napot a BUX. Az eladói oldal továbbra is erős volt, viszont túl nagy nyomás nem nehezedett a piacra, mivel a befektetők óvatosan, megfontoltan tolják el portfólióikat a parketten. Annyira nagy volt az óvatosság, hogy a forgalom nem érte el a 13 milliárd forintot. Szakértők szerint a 21 000–21 500 pontos szint az, amitől a BUX nem tud eltávolodni, ezen két érték között lebeg és csak valamilyen nagyon markáns információ tudja kirobbantani a sávból. A következő napoktól sem várhatunk lényegi változást, az elemzők a magyar vállalati hírekre már nem nagyon koncentrálnak, az esetleges kamatemelés viszont némi fordulatot hozhat majd a piacon. A kormány és a jegybank közötti vita tovább erősítette azt a véleményt, hogy ki kell vonni a tőkét a piacról, az elemzők több esetben a forint eladására szólították fel partnereiket. A BUX lebegését az okozta, hogy a kereskedés vége előtt a befektetők zárták short pozícióikat (a gyengülésre spekuláló üzleteiket) és visszavették a részvényeket, ez egy kisebb emelkedést indukált, amely éppen csak elég volt a pozitív irányú záráshoz. A BUX végül 1,19 ponttal emelkedve 21 127 ponton zárt.
Nem kedvezett a vezető részvények többségének a tegnapi nap, a Richter kivételével az összes blue chip ára csökkent, a Magyar Telekom három forinttal, a Mol 110 forinttal, az OTP 130 forinttal lett olcsóbb. A gyógyszergyártó cég részvényei 1400 forinttal 37 600 forintra drágultak. Az OTP esetében meghatározó hír volt, hogy a bankot a CSFB törölte globális vizsgálati listájáról. A befektetési társaság szerint a régió kevésbé érdekes invesztíciós célpont manapság, így az OTP is vesztett fényéből a CSFB szemszögéből nézve. A portfolio. hu-nak a befektetési társaság elemzője, Andrzej Nowaczek azt nyilatkozta, hogy az OTP még több mint tízszázalékos emelkedési potenciállal kecsegtet, a bank részvényeinek célárfolyama 8650 forint. Nagyobb problémát jelent viszont, hogy a CSFB-nél aggódnak: Magyarország jól ismert makrogazdasági egyensúlytalansága több lesz, mint egy akadály. A CSFB pesszimizmusa nem meglepő, a befektetési bank hosszú idő óta rossz véleményt fogalmaz meg a kelet-közép-európai piacok jövőbeli teljesítményét illetően – írta a portfolio.hu. A CSFB véleményével párhuzamosan a Citigroup az OTP célárfolyamát 8700 forintra csökkentette a korábbi 9100 forintos határról. Néhány kis forgalmú papír árában viszont igen kedvező elmozdulások történtek, a BorsodChemnek, az Egisnek, az FHB-nek és a Zwacknak is sikerült emelkedéssel zárnia. A Zwack kurzusát a várható magas osztalék rántotta fel, míg az FHB esetében a korrekciós hatás érvényesült. A BorsodChemet a saját részvények vásárlási spekulációja, az Egist a sorozatos felminősítések javították. Európában és Ázsiában javuló trend alakult ki, a Nikkei 225 index 0,39 százalékkal javult.
Emelkedéssel nyitottak a tengerentúli börzék is, a befektetőket főként a General Motors bejelentése érdekelte, de hasonlóan nagy figyelmet szenteltek a Conference Board konjunktúramutató javuló adatainak is.

Kislányokat zaklatott az interneten egy pedofil Budakeszin