Országgyűlési határozatba foglalná a kormány az euró 2010-es magyarországi bevezetését – derül ki az elkövetkezendő tíz év gazdaságpolitikai alapelveit tartalmazó javaslatból. A csomagot, amely a közös uniós valuta bevezetése mellett még 11 kiemelt gazdasági célkitűzést jelöl ki, olyan iránymutatónak szánja a kormány, amelyet a mindenkori kabinet összetételtől függetlenül követ majd.
A Kóka János gazdasági miniszter által ismertetett adatok szerint a kitűzött célok eléréséhez ötszázalékos gazdasági növekedés szükséges, és ettől már nem vagyunk messze, hiszen idén 4,6 százalékos bővülés várható. Latorcai János, a bizottság fideszes alelnöke ezzel kapcsolatban kételyeinek adott hangot, a közelmúltban megjelent elemzéseket említve, melyek szerint a növekedés már idén is csupán 3,8-3,9 százalékos lesz, és a kormány által várt számot még jövőre sem érjük el. A szintén fideszes Fónagy János kiemelte, hogy a kabinet három és fél év kormányzás után úgy vár nemzeti konszenzust egy középtávú gazdaságfejlesztési koncepcióhoz, hogy eddigi teljesítményéről nem ad számot. Hangoztatta: a gazdaságban jelenleg olyan magas a körbetartozások aránya, amilyen a kilencvenes évek elején volt.
Nem igaz, hogy nő a kis- és közepes vállalkozások csődaránya, és arról sincsenek adatok, hogy megemelkedett volna a körbetartozás mértéke – reagált az elhangzottakra Kóka János, többször is kiemelve, hogy a képviselő valószínűleg a Magyar Nemzetből szerezte be a téves információkat.
Utánanéztünk: az Ecostat Gazdaságelemző Intézet felmérése szerint a nagyvállalatoknál a tavalyihoz képest 11, a közepes méretűeknél 19, a kicsiknél pedig 28 százalékos a körbetartozások növekedése. A cégbíróság adatai szerint tavaly nyolcezer társaság ment csődbe Magyarországon – csaknem kétezerrel több, mint három éve, a kormányváltás évében.

Tigris ikerpár született a Budapesti Állatkertben – videó