Eurós fülkék Budapesten
Euróérméket is elfogadó nyilvános telefonkészülékeket állít üzembe a T-Com, az első nyolcat a Ferihegyi repülőtéren adták át a héten. A közlemény szerint a Ferihegyi repülőtér 1-es és 2-es termináljában a T-Com terminálonként négy-négy ilyen telefonkészüléket helyezett el. Ha a kezdeményezés kedvező fogadtatásra talál, a T-Com a szolgáltatást országossá bővíti. Az eurós fizetés esetén a hívások díjazása megegyezik a forintérmés fizetéssel.
Elkelt a svéd Vodafone
A norvég Telenor megvásárolta a Vodafone svédországi leányvállalatát 1035 millió euróért. A Pannon GSM-et is tulajdonló Telenor a tranzakcióval a svéd mobilkommunikációs piacon a harmadik legnagyobb szolgáltatót szerezte meg, amelynek előfizetőkör szerinti piaci részesedése 15 százalék, a bevételek szerinti pedig 23 százalék.
Az Ericssoné a Marconi
A svéd Ericsson, a világ legnagyobb távközlésiberendezés-gyártója 16,8 milliárd svéd koronáért (1,2 milliárd font) megveszi a gyengélkedő brit versenytárs, a Marconi vagyonának nagy részét, és ebből évi 14 milliárd svéd koronás bevételnövekedésre számít, elsősorban a vezetékes és a mobiltávközlés összekötésének piacán, például az internet-protocol telefóniában. A távközlésiberendezés-gyártás és a nemzetközi szolgáltatás átadása után a Marconi a nevét is elveszti, átkeresztelik Telent Plc-re, és az Ericsson kedvezményes szolgáltatópartnere lesz Nagy-Britanniában.
Egyre több intelligens mobil
A kézi számítógépek funkcióját is elvégezni képes intelligens mobiltelefonok piaca jövőre megduplázódik, elérve a 100 millió darabot – vélekedett szerdán Jorma Ollila, a Nokia első számú embere. Bejelentette, hogy a cég által 2006-ban piacra dobott új készülékek fele már ilyen típusú lesz, azaz a harmadik generációs mobiltávközlési technológiára épül. Az idén a Nokia már 40 millió darab, zenei anyagok lejátszására is képes készülékkel jön ki, jövőre pedig a kamerával felszerelt készülékeiből szeretne eladni már 100 millió darabot.
Megugró kínai előfizetések
Jelenleg közel 376 millió mobiltelefonnak van gazdája Kínában, azaz az ország a mobilpenetrációt tekintve már jócskán a világátlag fölé emelkedett. Két év múlva a kínai „maroktelefonosok” száma 520 millió közelében lesz – hangzott el a becslés egy sanghaji távközlési tanácskozáson. Már tavaly is 27 és fél mobiltelefon jutott minden száz kínaira, amellyel az ország a világátlag fölé került.

Három ember meghalt az M1-es autópályán történt balesetben