Le Monde
Most jelent meg az újságosoknál a vezető francia lap különkiadásának mérlege, amelyet a világ 176 országáról vont meg Bilan du monde 2006 címen. Egyes országokat rövid cím is jellemez. Néhány cím térségünk pár országáról: Rekordok (Lettország), Jó egészség (Szlovákia), Siker (Szlovénia), Haladás (Csehország), Túlzott hiány (Magyarország). Hazánkról az elemzés igen negatív, és hangsúlyozza, hogy a költségvetési deficit Brüsszel haragját váltotta ki.
European Voice
Ellentétben a széles körben elterjedt tévhittel, az Európai Unióból ki lehet lépni. Ezt tette Grönland is, amelynek lakossága 21 évvel ezelőtt szavazott úgy, hogy ott hagyja a közösséget. A Nagy-Britanniánál, Franciaországnál, Németországnál, Olaszországnál és Spanyolországnál együttesen nagyobb szigeten pusztán 56 ezren élnek – főként eszkimók. A kilépésükkel elvesztették jogukat arra, hogy az EU-tól felzárkóztatási alapokat kapjanak, olvasható az unióra szakosodott hetilapban, amelynek vezércikke éles hangon követeli, hogy az unió 15 régi tagja azonnal szüntesse meg az új tagok munkavállalóival szemben hozott szabad munkavállalás előtt álló akadályokat.
La Libre
A belga lap hozzájutott az Európai Bizottság egy olyan felméréséhez, amelyet nem hoztak nyilvánosságra, és amelyből kiderül, hogy tragikusan mélyponton van az európai polgárok rosszkedve, főként Franciaországban, Németországban és Belgiumban.
Independent
Három anyaggal kezdődik a 82 oldalon megjelenő független brit lap, amelyek mindegyike azt latolgatja, hogy mi történik a terroristának bélyegzett Hamász szervezetnek a palesztin választásokon várható jó szereplését követően. Ugyanerről a témáról írt vezércikkében a lap a Hamász és a Ír Köztársasági Hadsereg, az IRA (a Sinn Féin politikai párt titkos hadserege) közötti párhuzamról, azt ajánlva, hogy segítsék a Hamászt a politika útján.
*****
Az Independent véleménye szerint Irán csak akkor adja fel atomfegyverek utáni igényét, ha más atomhatalmak leszerelik atomfegyvereiket.
*****
A mai iszlámról Európában az eddig rendezett legnagyobb kiállítás nyílik Londonban, „hogy az iszlámot pozitív megvilágításban mutassa be”.
Economist.com
A globális brit hetilap szintén a palesztin választások esélyeit és következményeit latolgatva arról ír, hogy amennyiben Mahmúd Abbász palesztin vezető nem fogadná el a palesztin választások eredményeit, akkor ez öngyilkossággal érne fel számára: a Fatah gyenge, a Hamász erős szereplése és a választási eredmények megkérdőjelezése esetén a palesztin hatóság hatalma összeomlana.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban