The Guardian
Egy jobboldali csoport a diákoknak száz dollár jutalmat ígért, ha titokban magnófelvételt készítenek a UCLA-n (University of California, Los Angeles) tanító professzorokról, amennyiben azok túlságosan sokat és sokszor bírálják Bush elnököt és az Irakban folyó háborút – jelenti a baloldali brit lap a kaliforniai óriásvárosból.
The Washington Post
Condoleezza Rice külügyminiszter bejelentette, hogy több száz diplomatát csoportosít át Európából és Washingtonból a világ forró helyeire, főként a Közel-Keletre és Ázsiába. A jövőben a diplomaták csak akkor léphetnek előre a ranglétrán, ha veszélyes helyeken szolgálnak – írja a liberális lap.
Al Jazeerah
Amerikában az ördög új arca az iráni elnöké, olvasható a pánarab televízió honlapján megjelent kommentárban. Holott Irán sohasem támadott meg egyetlen országot sem, ellentétben a Bush-kormánnyal és – főleg – Izraellel, amely eddig minden szomszédjának átlépte a határait katonaságával – írja a kommentár szerzője.
Economist.com
A neoliberális hetilap (amely a Financial Times kontra Fidesz vitában azt hazudta: lapunk négy évvel ezelőtt megijedt, és dicsérni kezdte a korábban bírált budapesti külföldi tudósítókat – L. I.) felzaklatott cikkben támadja azt a „populista” Nestor Kirchner argentin elnököt, aki szembemenve a Nemzetközi Valutaalappal gazdasági csodát teremtett országában. A londoni lap felsorolja Kirchner „bűneit”, amelyek kísértetiesen azok, mint amelyeket a Gyurcsány-kormány követ el anélkül, hogy emiatt
a lap bírálta volna: a Buenos Aires-i kormány médiumok támogatását vásárolja meg állami hirdetésekkel, tíz évvel meghosszabbította a számára baráti tévéállomások sugárzási engedélyét, és tagjai a bíráló médiumoknak nem adnak interjút. A globális hetilap haragját még az is kiváltotta, hogy az argentin törvényhozás 30 százalékban korlátozta a külföldi tőke részesedését a kulturális befektetésekben.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban