Szombaton lejárt az az ultimátum, amelyet Demszky Gábor az Észak-Csepel nyolcvankét hektáros területének privatizációs ügyében adott a feleknek, hogy megállapodjanak a főváros fejlesztési területeinek visszaadásáról. A főpolgármester azt várja, hogy az eladásért 11,3 milliós bevételhez jutó XXI. kerületi önkormányzatnak a vevő Fadesa Hungaria Zrt. adjon vissza két ingatlant, amelyeken egy közpark, a csepeli szennyvíztisztító szervizútja épülne meg, és itt alakítanák ki a tervezett Galvani híd lábát is. Ellenkező esetben a főváros bíróságon támadja meg az adásvételi szerződést.
Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettes lapunknak elmondta: ma nyilvánosságra hozzák, hogy született-e megállapodás.
Időközben lapunk birtokába került egy emlékeztető, amely 2005. január 13-án készült a XXI. kerületi polgármesteri hivatalban a fővárosi és a helyi MSZP-s vezetők tanácskozásán. A dokumentum szerint Tóth Mihály szocialista polgármester párttársai előtt bizonygatta, hogy Csepelen az utóbbi három évben 1,8 milliárd forintot költöttek infrastruktúrára. Ez idő alatt az önkormányzat bezárt három általános iskolát, számos bölcsődét és óvodát, elbocsátottak több száz pedagógust, és jelentősen eladósodtak. Tóth a fentiekre emlékeztetve nagyobb támogatást kért a fővárostól a csatornázáshoz, az északi területek fejlesztéséhez, továbbá kezdeményezte Schneller István főépítész menesztését is. A központi szennyvíztisztító csepeli megépítéséért a polgármester kompenzációt követelt, hangsúlyozva, hogy meghiúsulhat a főváros számára fontos beruházás.
A zsarolásként értelmezhető megbeszélést követően romlott meg a viszony a fővárosi és a kerület vezetői között: a főépítész a helyén maradt, a városrész önkormányzata pedig semmiféle kompenzációt nem kapott.
Németh Szilárd (Fidesz) országgyűlési képviselő szerint a fentiek bizonyítják, hogy Csepelt ma is kontárok, volt pártállami emberek vezetik.
Újabb fake news, újabb támadássorozat a keleti beruházók ellen