Herald Tribune
A Kelet megtanulja, hogy a múlt mindig jelen van címmel a globális, Párizsban szerkesztett amerikai lap így kezdi cikkét: „Miután Lengyelország új, konzervatív kormánya a múlt hónapban hivatalba lépett, első döntéseinek egyike volt, hogy kommunista múltjuk miatt tíz nagykövetet visszahívott. Majd pedig egy magyar hetilap olyan vádakat ismertetett, hogy Szabó István filmrendező besúgó volt a késői ötvenes években, amely különösen nyomasztó korszak volt, miután a szovjet tankok eltaposták az 1956-os magyar felkelést. Azt is nyilvánosságra hozta (a hetilap), hogy Paskai László bíboros… együttműködött a titkosrendőrséggel…” A lap megjegyzi, a lengyel és a magyar eset azt mutatja, miként kísért továbbra is Kelet-Közép-Európában a kommunista múlt a vasfüggöny lehullását követő 16 év után is.
The Jakarta Post
Az angol nyelvű indonéz lap George Soros, az „ördög” milliárdos 75 évesen még mindig összeesküszik című írásában felteszi a kérdést, hogy az indonézek mit képzelnek erről a spekulánsról, akiről Mahathir Mohamad, Malajzia volt miniszterelnöke kijelentette, hogy jelentősen hozzájárult azon ázsiai válsághoz, amely még a mai napig is érezteti hatását. A lap által idézett egyik újságíró szerint „baloldali milliárdosról” van szó, akiről a palesztinbarát indonéziaiak nehezen hiszik el, hogy soha nem adott zsidóügyre vagy az izraeli államnak, pedig ezt mondják róla. Az indonézek nagyon is gyanakodnak olyan „zsidó milliárdosokra, akiknek hatalmasokból álló hálózatuk és rejtett céljaik vannak…”
A cikk így folytatódik: „Nem véletlen, hogy Szuszilo Bambang Judhojono elnök a hírek szerint januári itteni látogatásán nem akart találkozni vele; vendéglátói és segítői biztonságáért is aggódtak.”
The Guardian
Hugo Chávez venezuelai elnök Tony Blair brit miniszterelnökről azt állította, hogy az „imperializmus ügynöke”, és a pokolba küldte („go right to hell”) – írja a baloldali brit lap. Chávez elnök arra reagált, hogy a brit miniszterelnök a parlamentben megjegyezte, Venezuelának be kellene tartania a nemzetközi közösség szabályait, ha azt akarja, hogy tiszteljék. Chávez Blairt még „Hitler fő szövetségesének” is nevezte, Bush elnökre utalva.
A Guardian arról tudósít, hogy a Mohamed prófétát gúnyoló karikatúrákat közlő dán napilap kulturális rovatának szerkesztője keresi a Hamsari iráni lappal a kapcsolatot azért, hogy egy napon közölhesse ugyanazokat a holokauszt-gúnyrajzokat, amelyeket az iráni lap szándékozik közreadni egy általa kiírandó nemzetközi karikatúrapályázat nyertes rajzaiból. Chirac elnök egyébként elítélte a Charlie Hebdo nevű francia hetilapot, amely után- közölte a karikatúrákat. Chirac kijelentette: elítéli azokat az egyértelmű provokációkat, amelyek veszélyes szenvedélyeket gerjeszthetnek.

Egyre nagyobb bajban van Ruszin-Szendi Romulusz, akár tíz évet is kaphat