Le Figaro
„Katolikusok és zsidók a gúnyolódás ellen” – olvasható a konzervatív francia lap címe a lap címoldalán, ahol az eredetileg egy dán lapban megjelent, a muzulmánokat sértő karikatúrát és annak hatását ismertető cikk kezdődik. Az írás megemlíti, hogy Hoszni Mubarak egyiptomi elnök dicsérően említi Bill Clinton volt amerikai elnököt, aki felemelte szavát a muzulmánok megbotránkoztatása miatt, és óvott attól, hogy az antiszemita elő-ítéleteket az iszlámellenes előítéletekkel váltsák fel. Párizsban Joseph Sitruk főrabbi kijelentette, hogy „osztja” a muzulmánok haragját. Kijelentette, hogy „semmit nem nyerünk azzal, hogy ha a vallásokat le- és megalázzuk”. A francia püspöki kar véleménye pedig az az ügyről, hogy „az elfogadható humor határát átlépték”, és hogy „nem lehet mindenből viccet csinálni, mert ez egyesek mély meggyőződését bántja, főként a vallás területén”. A francia külügyminiszter pedig, miközben azt hangsúlyozta, hogy hazája a szólásszabadságot védelmezi, a kifejezés és a bírálat szabadságát csak toleranciával lehet alkalmazni, és úgy, hogy az emberek hitét és vallását tiszteljék. A lap további cikkeiből az is kiderül, hogy a prófétát gyalázó karikatúra miatt a dán termékek bojkottja Szaúd- Arábiáról átterjedt Kuvaitra, az Egyesült Arab Emírségekre, Egyiptomra, Iránra és Mauritániára. A lap a vezércikkében elutasítja, hogy más orgánumokhoz hasonlóan ő is közölje a karikatúrát, mert ez visszaélés lenne a sajtószabadsággal.
La Libre
A konzervatív, katolikus gyökerű belga lap vezércikkében ugyanarra a döntésre jut, mint a Figaro: nem közli a karikatúrát, mert „vissza kell térni a rációhoz, sem a nyugati provokáció, sem a muzulmán hisztéria nem szolgálja a kölcsönös megértést”.
Suddeutsche Zeitung
A müncheni liberális lap szerint a szólásszabadság és így a szatíra is olyan jog, amelyről nem lehet „tárgyalni”.
The Guardian
A baloldali brit lap markáns szerkesztőségi állásfoglalása szerint a Mohamed prófétát gúnyoló karikatúrát számos lap már csak azért sem közölte volna, mert gyenge. De felelős újságoknak nem kötelező ismételten közölni sértő anyagot csak azért, mert az ellentmondásos. „Nem lenne például helyénvaló olyan antiszemita karikatúrákat közölni, mint amelyek rendre napvilágot láttak a náci Németországban. Vagy olyanokat, amelyek úgy ábrázolják a feketéket, mint ahogyan azt egy Viktória-korabeli karikatúra tette volna.”
Die Tageszeitung
A berlini napilap a DPA német hírügynökség jelentését átvéve tudósít arról, hogy Paskai László volt hercegprímás hosszú időn át a kommunista titkosszolgálatnak jelentett.

Egyre nagyobb bajban van Ruszin-Szendi Romulusz, akár tíz évet is kaphat