The New York Times
A vezető amerikai lap Az energia helyzetéről címet adta Bushnak az unió helyzetéről elhangzott beszédéről írt szerkesztőségi állásfoglalásának. Ebben kiemeli, hogy az elnök beszédéből két perc 15 másodpercet szentelt az ország energiafüggetlenségének, ami messze nem az a merész jel volt, amire várni lehetett, tekintettel a globális felmelegedésre és a Közel-Keleten folyó háborúkra.
A lapban megjelent véleménycikk szerint az oroszok jól kihúzták az iráni nukleáris válság „méregfogát”, és komoly hasznot hajtottak Teheránnak azzal, hogy majd Oroszország dúsítja az urániumot Iránnak. Ezzel Putyinék – Irán nagy kereskedelmi partnerei – akkor mentették meg Iránt, amikor már a világ egyesült ellene. Most időhúzás következik, nem pedig szankciók a Biztonsági Tanácsban.
Newsweek
Az amerikai hírmagazin szerint a Fehér Ház öt nehéz éve saját ellentmondásai súlyával nyomta az elnököt, ami egyértelműen kiütközött az unió helyzetéről mondott beszédében. Két elnök beszéde volt ez tulajdonképpen: az egyik az ellenféllel közös talajt keresett a nemzet jövője érdekében. A másik azzal vádolta a kritikusokat, hogy izolacionalisták, pacifisták, protekcionisták és nem hazafiak. Az egyik elnök a zsarnokok és diktátorok bukását akarta, a másik Iránban és a palesztin területeken a megválasztott kormányok bukását, vagy átalakítását. Az egyik adókat akart csökkenteni, a másik a deficitet. Csakhogy mindkét elnök ugyanaz: az egymásnak ellentmondásba keveredő George Bush.
Guardian Unlimited
A nyugati média elfogult az arabokkal szemben. Papagájként ismétli a kormányok nézeteit, és negatív hatást fejt ki arra, ahogyan a Nyugat megérti a térségét, derült ki egy olyan médiakonferencián, amelyet a pánarab Al-Dzsazíra tévéállomás rendezett. A vitában voltak, akik szerint főként az Egyesült Államoknak kellene sokkal inkább ügyelnie a sajtószabadságra, mint az arab médiának, és radikálisan át kellene értékelni azt, hogy miként tudósít a régióról. A felszólalók kiemelték, hogy mekkora különbség van az amerikai és a brit média között az utóbbi javára, de ugyanakkor az előbbi befolyásolja a döntéseket és a világ menetét, olvasható a baloldali brit lapban.
Toronto Sun
A torontói lapban Kanada világszerte ismert újságírója, Eric Margolis fejti ki véleményét arról, hogy milyen gigantikus katasztrófa származhat abból, ha Amerika és Izrael meg akarja támadni az iráni nukleáris infrastruktúrát. Irán azzal is fenyeget, hogy megtámadja Izrael dimonai atomfegyverközpontját. Európa retteg attól a sugárzástól, ami felszabadulhat, ha netán egyetlen iráni rakéta is betalál a zsidó állam atomközpontjába.

Orbán Viktor lerántotta a leplet a baloldal legújabb tervéről – videó