The Observer
Bush elnököt sorra elhagyják saját pártjának emberei is azért, mert félnek a novemberi választásoktól, tekintettel az elnök népszerűségének drámai romlására – olvasható a baloldali brit Guardian vasárnapi kiadásában.
Le Monde diplomatique
A világ legbefolyásosabb francia havilapjának elege van a Dániáról kialakult idealizált képből. Csak meg kell kaparni a felszínt – írja a lap –, és máris kiderül a valóság. Dániában például az egyház és állam nem különül el egymástól, hanem államvallás van. A tiszteletesek állami hivatalnokok, és a hittan kötelező az iskolákban. A toleranciát jelentősen korlátozzák egy olyan országban, ahol a középjobb többség csak a szélsőjobb, a Dán Néppárt segítségével tud kormányozni. Egy dán újságírót idézve a szerző azt írja, hogy „mi dánok egyre inkább idegengyűlölők lettünk”, és hozzáteszi, hogy a Mohamed-karikatúrák ügyét nem lehet elszakítani attól az intenzív ellenségességtől, ami az országban élő muzulmánok ellen irányul.
Antiwar.com
A háborúellenes amerikai honlap teljes egészében ismerteti a Harvard Egyetem John F. Kennedy School of Government nevű politológiai intézetének Az izraeli lobbi és az amerikai külpolitika című 83 oldalas tanulmányát. Eszerint Izrael első számú érdeke, hogy ellenségeit az Egyesült Államok gyengítse, mert akkor Izrael szabad kezet kap a palesztinokkal szemben, miközben az amerikaiak harcolnak, ontják vérüket, újjáépítenek, és fizetik a számlát. De ha az Egyesült Államoknak nem sikerül megváltoztatnia a Közel-Keletet, és konfliktusba kerül az egyre radikálisabb arab és iszlám világgal, Izraelnek nincs aggódnivalója, mert az Egyesült Államok totális védelmét élvezi. A Harvardon készült tanulmány felteszi a kérdést, hogy vissza lehet-e fogni a lobbi hatalmát? „Hajlamosak lennénk igennel válaszolni, tekintettel az iraki kudarcra, arra a kézenfekvő igényre, hogy át lehessen alakítani Amerika imázsát az arab és az iszlám világban, és azért, mert – mint nemrégiben kiderült – az amerikai–izraeli közügyek bizottsága amerikai kormánytitkokat ad át Izraelnek.” A tanulmány leszögezi, hogy igen erősek azok az indokok, amiért az amerikai vezetőknek el kellene határolni magukat az izraeli lobbitól, és olyan közel-keleti politikát folytatniuk, amely inkább egybevág a szélesebb értelemben vett amerikai érdekekkel. Ezért elsősorban az amerikai erőt kellene használni az Izrael és Palesztina közötti béke megteremtésére, és ez a terrorizmus veszélyét is csökkentené világszerte. Az pedig kifejezetten ártalmas a demokráciára, hogy a lobbi nyomásának hatására nem folytatható a kérdésről nyílt vita. Az egyetlen reménysugár az, hogy ezt mind többen veszik észre.

Még ma összeül a Védelmi Tanács Ukrajna miatt