Al Ahram
Három év telt el, és a világ egyre sötétebb időkbe süllyed – kezdi Irakról szóló írását Hana al-Bajati az egyiptomi angol nyelvű hetilapban. Három év telt el, amióta tömeggyilkosság folyik, és kimondhatatlan vadállatiassággal ontják a vért. Három év telt el, és Irakot államként és nemzetként is elpusztították. Nemzeti erőforrásait kifosztották, ahogyan civilizációs és kulturális örökségét is. Vallási örökségét pedig megszentségtelenítették. Embereket erőszakoltak, kínoztak és gyilkoltak meg. A lakosság egy része egy rövid időre üdvözölte
a megszállókat, ám magatartásuk hamar ellenszenvet váltott ki az irakiakból. Amerika iraki stratégiája abból állt, hogy elpusztítsa az ország arab-mozlim identitását, és felossza három, gyenge és egymással szemben álló protektorátusra annak érdekében, hogy biztosítani tudja az amerikai politikai, gazdasági és katonai uralmat. Az iraki megszállás törvénytelen, és kimeríti az agresszió fogalmát, függetlenül attól, hogy a Bush-kormány az egész megszállást „felszabadításnak”, „nemzetépítésnek” vagy „átmeneti periódusnak” hazudja. Az iraki nép nem lett szabad. A hatalom továbbra is a megszállók kezében maradt. Az amerikaiak egész városokat pusztítottak el, mint például a szent Nadzsafot. Mártíromságra ítélték Fallúdzsát, Bakubát, Szamarrát és számos más települést. Több tízezer irakit öltek meg, és több tízezret vettek őrizetbe. A megszállás a diktatúra legfelsőbb foka, mivel egy ország törvényeit katonai eszközökkel kívánja diktálni. Ez ellen született meg egy nemzeti ellenálló mozgalom. A fegyveres mozgalom célja a megszállás megszüntetése és támogatóinak leverése. Irak jelenlegi felkelése nem pusztán a vad globalizáció és a „szabad” tőke elleni szélesebb küzdelem része, hanem közvetlen csatamezője. Irakot azért pusztítják el oly kegyetlenül, mert nem hajlandó szuverenitását átengedni a multinacionális cégeknek.
Az iraki ellenállók hősök, akik a legnagyobb tiszteletünket érdemlik – írja az egyiptomi hetilap, amely így folytatja: az Egyesült Államok már megbukott, politikailag, morálisan, gazdaságilag és katonailag is. Az Egyesült Államok első kísérlete kudarcot vallott, és csak úgy győzedelmeskedhet, ha teljes mértékben kiirtja az egész iraki népet. Az iraki nép jogát az ellenállásra az ENSZ alapokmánya garantálja. Az irakiak bebizonyították, hogy készek saját sorsuk és jövőjük eldöntésére. Míg az emberiség elérkezett a morális öngyilkosság szélére, az irakiak harcának sikere saját megváltásunk sikere. Szívem iraki – fejezi be cikkét Hana al-Bajati.

UFO Tatabánya felett? 45 éves a rejtély