World Socialist Web Site
A Negyedik Internacionáléhoz tartozó szocialista internetes világlapban az olvasható, hogy egy Irakkal foglalkozó brüszszeli békecsoport által az ENSZ e témában felelős jelentéstevőjének küldött petíció szerint több száz iraki egyetemi tanárt gyilkoltak meg az ország 2003-as amerikai inváziója óta. A petíciót több irodalmi Nobel-díjas is aláírta: például Harold Pinter, J. M. Coetzee, José Saramago és Dario Fo. Az aláírók között továbbá olyan világhírű értelmiségiek is találhatók, mint Noam Chomsky és Tony Benn. Az Európai Parlament egyik brit zöldpárti képviselője, Caroline Lucas társai támogatását kérte a vizsgálat megkezdéséhez. A bagdadi egyetemek tanárai közül nyolcvanan vesztették életüket. Abdullatif al-Maját, egy ismert iraki egyetemi tanárt fél nappal azt követően gyilkolták meg, hogy az iraki kormányzó tanácsot a pánarab al-Dzsazíra televízióban bírálta. A moszuli jogi kar dékánját férjével együtt a gyilkosok ágyukban lőtték le, majd levágták a fejüket. Az aláírók szerint a megölt értelmiségiek legtöbbje hazájuk amerikai megszállását ellenezte. A gyilkosságot végrehajtó halálbrigádok tevékenységüket tovább fokozták, miután Washington 2004 júniusában Irakban John Negropontét nevezte ki nagykövetnek. (Negroponte tavaly áprilisig képviselte hazáját Bagdadban – L. I.)
Counterpunch
Vanessa Redgrave színésznő Rachel Corrie második halála címen írt nyílt levelet a rendkívül népszerű amerikai honlapon, amelyben felszólítja a brit Royal Court Theatre nevű társulatot, hogy perelje a New York Theatre színházat, amiért nem engedték előadni a Nevem Rachel Corrie című darabot. Redgrave kifejti: nem azért szeretné, ha a londoniak perelnének, mert ő adományozta a pénzt a darabhoz, hanem azért, mert ez a cenzúra leggusztustalanabb formája, ugyanis az feketelistára helyezi a halott lányt és naplóját. „Soha nem felejtem el azt a jelenetet – írja Redgrave –, amikor Alan Rickman produkciójában a tízéves Rachel – mint ahogyan a családi videokamera felvételén látható – beszédet tart a világban uralkodó szegénységről, és kéri, hogy a nyomornak vessenek véget.” A New York-i színtársulat elhallgattatta a kislányt, aki később az izraeli hadsereg Caterpillar buldózere elé állt egy lerombolásra ítélt palesztin házat puszta testével védelmezve. A buldózer széttaposta.
The New York Times
A vezető amerikai liberális lap olvasói levelek rovatában a következő levél jelent meg a Hamászról írt egyik cikkre reagálva: „Még a vakoknak is nyilvánvaló, hogy a palesztin nép Izraellel szemben mutatott ellenségességének gyökere az, hogy földjüket egy idegen kormány tartja megszállása alatt. Egyszerűen hihetetlen, hogy önök a témában írt vezércikkükben a megszállás tényét meg sem említik.”

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben