Vizsgálatot folytat a bukaresti területrendezési és középítkezési minisztérium az egy évvel ezelőtti romániai árhullám sújtotta bánsági településeken. A szaktárca azt próbálja kideríteni, kit terhel a felelősség a Temes megyében újjáépített vagy kijavított lakóházakon keletkezett, helyenként súlyos következményekkel járó hibákért. A hazánkkal szomszédos romániai megye árvízkárosultjai közül ugyanis az utóbbi időben többen arra panaszkodtak, hogy házaik falai repedeznek, penészednek, a tetőszerkezet több helyen tönkrement, s emiatt néhány ingatlan lassan-lassan lakhatatlanná válik.
Emlékezetes: Temes megyében a 2005-ös tavaszi árvíz miatt több mint ezer lakóház összedőlt, és súlyosan megrongálódott az infrastruktúra is. A tél beálltáig a Bánságban 876 ingatlant építettek újjá, ezret pedig megerősítettek, a több millió euróra rúgó költségeket a román kormány állta. Az újjáépítési, javítási munkálatok oroszlánrészét a román területrendezési tárca hatáskörébe tartozó országos lakásügynökség végezte el. A jelek szerint azonban igen rossz minőségben. Torontálkeresztesen például a helybeliek arra panaszkodnak, hogy a faszerkezetű otthonukat készítő cég nem oldotta meg megfelelően a füstelvezetést, kémény gyanánt csupán keskeny betoncsövet építettek a lakásokba, emiatt hat ingatlanban tűz ütött ki a télen.
Borbély László romániai területrendezési és középítkezési miniszter leszögezte: a hibákat kijavíttatja az állam, ha pedig a kivitelezőkről kiderül, hogy felületesen dolgoztak, akkor bírságot szabnak ki rájuk. Súlyosbítja a helyzetet, hogy Temes megyében újabb, az árvízkor megrongálódott háromszáz lakóház összedőlésére lehet számítani, mivel ezek állapota a télen alaposan leromlott. Borbély László közölte: ezek rendbe hozására hamarosan építőanyagot, a munkálatokra pedig pénzt utal ki a bukaresti kormány.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal