Utolsó kétségbeesett próbálkozásként Gyurcsány Ferenc bevetette a titkos (szolgálati) fegyvert, és megbízhatónak mondott, ám ellenőrizhetetlen forrásokra hivatkozva bombariadót rendelt el.
Név nélkül és utcai telefonfülkéből szokás bombával fenyegetőzni. De Gyurcsánynak nincs szüksége ilyen kerülő utakra. Ő megteheti, hogy nagy nyilvánosság előtt ijeszszen az emberekre. Sőt a félelem fegyverének éppen az a lényege, hogy minél több ember kerüljön a hatása alá.
Elsősorban persze a polgári tábor, azon belül pedig az a körülbelül egymillió ember, aki április 2-án a Kossuth téren szeretne kiállni a demokratikus változás mellett. Nekik üzeni Gyurcsány: aki elmegy, az az életével játszik, hiszen pokolgép áldozatává válhat. 2002 óta az a szokás, hogy a rendőrség (jogellenesen) betiltotta vagy feloszlatta a kormányt bíráló békés tüntetéseket. Mivel ezt a kampány alatt nem meri megtenni, Gyurcsány új eszközhöz nyúlt: a maffiamódszereiről elhíresült és nem éppen magyarbarát szlovák titkosszolgálattal karöltve támadást intézett a demokrácia ellen.
Míg saját táborával kapcsolatban a fenyegetettség látszatát kívánja kelteni, a polgári oldalt nyíltan megfenyegeti külföldi bűnözői körökre hivatkozva, akiknek állítólag érdekükben áll hazánk politikai (!) destabilizálása. Az efféle destabilizálás azonban nyilván inkább az MSZP, valamint a szlovák titkosszolgálat érdeke. Gyurcsány a nemzet erős kezű megmentőjének szerepében szeretne tetszelegni – megvédve minket a külföldről és belföldről fenyegető veszélyektől egyaránt.
A fenyegetettség fantomját mindig szívesen vetik be diktátori hajlamú elnökök, hogy az alapvető állampolgári jogokat korlátozzák. Gyurcsány nem is titkolja, hogy a megszokottnál több rendőrt küld a Kossuth téri nagygyűlés „biztosítására”. A fővárosi március 15-i ünnepségen ízelítőt kaptunk már a kommandósok szembetűnő és biztonsági szempontból értelmetlen jelenlétéből. A kommandósok akkor is Gyurcsány választópolgároknak szóló üzenetét testesítették meg: nálunk a hatalom, kezünkben az erőszakszervezetek, akinek ez nem tetszik, azzal majd elbánunk.
Az 1956-os forradalom 50. évfordulójához méltó lesz majd a Fidesz nagygyűlésén a Kossuth téri épületekről a változást követelő tömegre irányított géppisztolycsövek látványa. Gyurcsány mintha keresné a történelmi párhuzamot. Vegyük ezt részéről vallomásnak, mint ahogy a kommunista diktatúra elitjéhez tartozó pártfunkcionáriusok kitüntetése is az volt – és egyben arra való figyelmeztetés, hogy az MSZP-nek köszönhetően még visszatérhet a régi rendszer. 1989 óta sose voltunk ehhez olyan közel, mint ma.
Joób Márk
filozófus, Budapest
Ismeretlen tettesek robbantásokkal akarják destabilizálni a magyar belpolitikát. Állítólag. A merényletekkel a hét végi nagygyűléseket akarják megzavarni. Állítólag. Nemcsak azokat, hanem általában a választási kampányt. Állítólag. De túl sok itt az állítólag. A levegőbe beszélés. És úgy fest, annál több egy gátlástalan ripacs valóban destabilizáló rögtönzése. A miniszterelnököt nem lehet komolyan venni. Állítsuk meg őt, míg nem késő.
Kiss Balázs, Győr

Mutatjuk az Orbán-kormány leglelkesebb támogatóját, Magyar Pétert – videó